سه شنبه 04 اردیبهشت 1397 01:31:29

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 34435

تاریخ انتشار : 10/09/1394 - 19:55

پاپ: جهان در حال خودکشی است

رهبر کاتولیک های جهان گفت جامعه جهانی برای نجات کره زمین باید هر چه سریعتر تصمیم گیری کند.

 پاپ: جهان در حال خودکشی است

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان، گفت جهان در آستانه خودکشی قرار دارد، اکنون باید توافقنامه ای به دست آید وگرنه هیچ وقت چنین توافقنامه ای به نتیجه نخواهد رسید.

وی در هواپیمای اختصاصی خود اعلام کرد افزایش دمای زمین جهان را در آستانه خودکشی قرار داده است و جامعه بین المللی که در پاریس در چهارچوب کنفرانس آب و هوایی گرد آمده است، باید اکنون اقدام کند یا این که هیچ گاه چنین توافقنامه ای به نیجه نخواهد رسید.

پاپ که بعد از سفری دوره ای به آفریقا در راه بازگشت به رم، پایتخت ایتالیا بود، در کنفرانسی مطبوعاتی در درون هواپیما گفت من درباره نتیجه کنفرانس آب و هوایی مطمئن نیستم اما آنچه می توانم بگویم این است که زمان دستیابی به توافق یا اکنون است یا هیچ وقت.

وی یادآور شد: از کنفرانس آب و هوایی کیوتو در سال 1997 تاکنون، کار چندانی صورت نگرفته و هر سال مشکلات شدیدتر شده است و این در حالی است که به نظر می رسد چنانچه بخواهیم سخن محکمی به کار ببریم، می توان گفت ما در آستانه خودکشی قرار داریم.

رهبر کاتولیک های جهان همچنین گفت تقریبا کلیه کسانی که در کنفرانس آب و هوایی پاریس هستند، می خواهند کاری انجام دهند. من اطمینان دارم که آنها کاری خواهند کرد، آنها حسن نیت دارند و من دعا می کنم که موفق شوند.

پاپ فرانسیس برای مبارزه با افزایش دمای زمین بسیار مداخله کرده است. در فصل بهار در بخشنامه مهمی یادآور شد افزایش دمای زمین به واسطه ایجاد آلودگی، فجایع طبیعی، بیماری ها، جنگ و مهاجرت زندگی فقرا را وخیم تر کرده است.

وی برای چاره جویی شکلی از توسعه و انقلاب در انرژی را که توقف کامل استفاده از انرژی های فسیلی را در پی داشته باشد، خواستار شد.

پاپ بارها خواستار شده است که کنفرانس آب و هوایی به توافقنامه ای الزام آور منجر شود تا در آن کشورهای ثروتمند به کشورهای فقیر کمک مالی و فنی بدهند تا این انقلاب اقتصادی محقق شود. 

 
 
 
 
 

منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : پاپ: جهان در حال خودکشی است

 پاپ: جهان در حال خودکشی است

  • پربازدیدترین ها