شنبه 01 اردیبهشت 1397 18:22:29

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 34417

تاریخ انتشار : 15/09/1394 - 16:57

روانگردان‌های که از طریق صوت و امواج بر شنونده اثر می گذارد

روانگردان‌های صوتی و دیجیتالی

روانگردان‌های که از طریق صوت و امواج و با استفاده از هندزفری یا هدفون تاثیرات مشابه و حتی قوی تری از روانگردان‌های صنعتی بر شنونده‌ها می گذارد.

روانگردان‌های صوتی و دیجیتالی

به گزارش سوادکوه آنلاین، چندی قبل در پنجمین همایش طب و قضا حسین ذبیحی معاون دادستان کل کشور خبراز واردات و تولید روانگردان‌های جدیدی در کشور به نام روانگردان های صوتی و دیجیتالی داد.
روانگردان‌های که از طریق صوت و امواج و با استفاده از هندزفری یا هدفون تاثیرات مشابه و حتی قوی تری از روانگردان‌های صنعتی بر شنونده‌ها می گذارد.


تغییر چهره

تغییر چهره اعتیاد امروزه موضوع بسیار مهمی است که مسولین و نهادهای مرتبط باید توجه ویژه ای به آن توجه داشته باشند.هزاران ماده خطرناکی که امروزه شاهد تولید و توزیع آن در سراسر دنیا و همچنین در کشور خودمان هستیم که در قالب قرصها، دارو ها و مصرف‌ گوناگون و با اسامی و اشکال مختلف عرضه می شود.   

تبلیغات رنگارنگ

دروغ پردازی و تبلیغات متنوع و رنگارنگی که تولیدکنندگان و مافیای موادهای مخدر و روانگردان‌ها در شبکه های مجازی و ماهواره ای و در سطح وسیعی انجام می دهند و عمدتا هم در قالب عدم اعتیاد آوربودن این نوع مواد، افزایش میل جنسی، دیرانزالی، لاغری و موارد مختلف دیگر انجام می‌گیرد تاثیرات بسزایی در استفاده از این مواد داشته و باعث گسترش استفاده از آنها شده است.

روانگردان‌های صوتی و دیجیتالی

روانگردان‌های دیجیتالی فایل‌های صوتی خاصی هستند که می توانند با پالس‌های تولید شده و با فرکانس‌های متفاوت برروی  فرد شنونده تاثیر خاصی گذاشته و سنجش های مختلف مغز را دچار اختلال می‌کنند و تجربه‌ای جدید و متفاوتی را از مواد مخدر و صنعتی را در مغز فرد ایجاد می کنند.

عرضه این روانگردان‌ها در فضای مجازی و اینترنت روزبه روز در حال گسترش است و بعضا سایت هایی به طور آشکار نسبت به فروش این دسته از روانگردان‌ها اقدام می کنند.

اما مطلبی که نفوذ و اشاعه این نوع روانگردان‌ها را در میان استفاده کنندگان آن تسریع می بخشد بحث چگونگی استفاده این روانگردان ها است.

تا قبل از این شاهدآن بودیم  که روانگردان‌های صنعتی از جمله شیشه  به آسانی و بدون دردسرزیادی برای فرد مصرف کننده قابل استفاده بود ولی در این نوع از روانگردان ها این موضوع باز هم آسان و راحتر شده است تا جایی که فرد می تواند در یک  اتاق تاریک و با استفاده از یک هندزفری یا هدفون و تهیه فایل صوتی آن اقدام به استفاده از این روانگردان‌ها کند.

ردپای دشمنان

نظام سلطه پس از ناامیدی از ابزارهای سیاسی، اقتصادی و نظامی برای به زانو در آوردن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به ابزارهای اجتماعی و فرهنگی متوسل شده و تلاش میکند با ترویج اعتیاد و ایجاد فساد و بی بندوباری ایمان و مقاومت ملت ما را از بین ببرد که در این بین جامعه هدف آنها  نیروی جوان کشور در نظر گرفته شده است.

حجم تبلیغات وسیع و گسترده در فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای که عمدتا مخاطبان آنها جوانان و خانواده‌ها هستند و تولید 2500نوع ماده روانگردان و مخدر در کشور آمریکا نشان دهنده برنامه ریزی و تلاش‌های بسار زیاد آنها است.

کلام آخر

آنچه مسلم و بدیهی است آن است که  که شیو ه ی جدیدی از اعتیاد و تعغییر شکل آن به صنعتی و دیجیتالی چالش های جدید و پیچیده‌ای را هم برای خانواده‌ها و هم برای مسئولان و نهادهای ذیربط به وجود آورده است.

چالش‌هایی که به منظور هدف قرار دادن جامعه و مخصوصا جوانان ما ایجاد شده‌اند وتغییراتی که چهره‌ی شوم و زشت اعتیاد را بزک کرده و در قالب‌های جذاب و جوان پسند در حد وسیعی تولید و عرضه می شوند.

این در حالی است که سیاست‌های کلی نظام در امر مبارزه با مواد مخدر و محرک در سال 85 توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده و به عنوان شاخص‌های مبارزه و پیشگیری و کاهش آسیب برآن تاکید فراوانی شده است اما متاسفانه هماهنگی و عظم جدی در بین نهادها و مسولین امر دیده نمی شود و همین امر آسیب های فراوانی به جامعه اسلامی ما وارد ساخته است.

مسلما در بحث مبارزه و پیشگیری نه تنها نهادها و مسئولان بلکه نیاز به هوشیاری خانواده‌ها نیز هست تا بتوان به صورت همه جانبه در بحث پیشگیری و مبارزه گامهای موثری برداشته شود.

میلاد قربانی-کارشناس مشاورهدیدگاه شما در مورد : روانگردان‌های صوتی و دیجیتالی

روانگردان‌های صوتی و دیجیتالی

  • پربازدیدترین ها