چهار شنبه 27 دی 1396 12:09:30

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 34402

تاریخ انتشار : 10/09/1394 - 10:14

3 گزینه اصلی نتانیاهو برای ریاست جدید «موساد»+ عکس

پیش از پایان دوره ریاست تامیر باردو، رئیس کنونی موساد که در ماه ژانویه 2016 به پایان می‌رسد محافل صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی منتظر معرفی گزینه‌های ریاست موساد هستند و رایزنی ها در این خصوص در دستگاه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی در حال افزایش است.

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از خبرگزاری های فلسطینی، طی هفته گذشته بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی گفتگوهایی را با سه گزینه ای که برای حضور در پست ریاست موساد در نظر گرفته، انجام داده است. با این وجود نام 5 نفر در رسانه های صهیونیستی مطرح شده است. به گفته محافل داخلی رژیم صهیونیستی، نتانیاهو ترجیح می دهد شخصی خارج از موساد را به ریاست این نهاد امنیتی انتخاب کند.

3 گزینه اصلی نتانیاهو برای ریاست جدید «موساد»+ عکس

به گفته رسانه‌های صهیونیستی، مشهورترین گزینه ریاست موساد، یوسی کوهن، مشاور امور امنیت ملی نتانیاهو است. کوهن سال های زیادی در موساد کار کرده است و پس از اینکه پست معاون رئیس موساد را به دست آورد این نهاد امنیتی رژیم را ترک کرد.وی از سنین پایین به عضویت موساد در آمد و در مأموریت های سری فراوانی شرکت داشته و تا کنون هویت های مستعار بسیاری نیز داشته است. گفته می شود وی هنوز گذرنامه های متعددی دارد. وی به خاطر ظاهر مناسبی که دارد به «مانکن» مشهور است. بسیاری معتقدند وی گزینه مورد ترجیح نتانیاهو برای ریاست موساد است.

در کنار نام کوهن از امیر ایشل، فرمانده نیروی هوایی رژیم صهیونیستی نیز نام برده شده است. نتانیاهو ایشل را در پست کنونی قرار داد و به عنوان شخصیت مورد وثوق نتانیاهو، سرد مزاج و دارای شجاعتی غیر عادی شناخته می شود. گفته شده نتانیاهو وی را به ریاست نیروی هوایی رژیم صهیونیستی منصوب کرد تا به نیروگاه های هسته ای ایران حمله کند اما این امر محقق نشد. اما وی در حوزه ایران یک کارشناس محسوب می شود.

گزینه دیگری که نام برده شده، یام تاف سامیا، فرمانده سابق ارتش در منطقه جنوبی سرزمین های اشغالی است. وی کارشناس خبره نوار غزه است و این منطقه را به خوبی می شناسد و یک جنگجوی عملیاتی ماهر محسوب می شود. وی در جنگ سال 1973 در صحرای سینا حضور داشته و گروهی از نیروهای پیاده را رهبری کرده است.

مشهور است که وی فرمانده ای است که بسیار به سربازانش وفادار است و در گذشته زمانی که فرمانده گردانی را در جنوب لبنان بر عهده داشته، زمانی که خواستند به وی مدالی بدهند در خواست کرده به تمام سربازانش بدهند و با مخالفت با نظرش از گرفتن مدال خودداری و از مقامش کناره گیری کرده است.

نام دیگری که اعلام شده، رام بن باراک، مدیر کل وزارت اطلاعات رژیم صهیونیستی است که قبلاً ریاست موساد را بر عهده داشته است.

رسانه های عبری گفته‌اند یک گزینه دیگر هم وجود دارد که نام وی فاش نشده است.

 
 

منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : 3 گزینه اصلی نتانیاهو برای ریاست جدید «موساد»+ عکس

3 گزینه اصلی نتانیاهو برای ریاست جدید «موساد»+ عکس