پنج شنبه 28 دی 1396 17:10:12

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 3438

تاریخ انتشار : 20/12/1392 - 07:21

اختصاصی/معاون برنامه نویسی اداره کل منابع طبیعی استان خبر داد:

اتحادیه تعاونی های مرتع داری درشرف تاسیس

معاون برنامه نویسی اداره منابع طبیعی استان مازندران به مناسبت هفته منابع طبیعی از تشکیل اتحادیه تعاونی های مرتع داری خبر داد.

اتحادیه تعاونی های مرتع داری درشرف تاسیس

حسینی در مصاحبه با خبرنگار سوادکوه آنلاین، بیان داشت: وضعیت مراتع استحفاظی اداره منابع  طبیعی ساری 387 هزار هکتار است که 84% این مساحت درقالب 555 فقره ،طرح مرتع داری پیاده شده است.

وی در ادامه افزود: مدیریت این طرح ها به خود بهره برداران این عرصه به صورت یک طرح اجرایی و فنی در قالب یک کتابچه فنی واگذار می شود.

معاون برنامه نویسی منابع طبیعی اذعان داشت: با توجه به نیاز مرتع داران به یک صنف، انجمن های صنفی مرتع داری که تلفیقی از تعاونی های مرتع داری و سایر تعاونی هاست در محدوده سامانه های عرفی به تفکیک در شهرستان های سراسر استان تشکیل شده است.

حسینی تصریح کرد: ازآنجا که در بخش مرتع داری نیاز به یک مدیریت جامع دربحث اقتصادی وفنی پیش آمد واصناف نتوانستند این نیاز را درون خود مرتفع سازند، بحث تشکیل اتحادیه تعاونی های مرتع داری مورد پیگیری قرار گرفت.

معاون برنامه نویسی اداره کل منابع طبیعی استان اعلام کرد: این اتحادیه  با مشارکت خود بهره برداران درمازندران درشرف تاسیس است.

حسینی در پایان تاکید کرد: ما نیازمند عضویت تشکل های قانونی و تمامی تشکل هایی که جنبه اقتصادی برای جامعه دارند درصندوق بخش توسعه کشاورزی  هستیم تا این عضویت ها بتواند تکمیل کننده مباحث اقتصادی  و مدیریتی در محدوده مراتع و توسعه این بخش در سطح کل استان باشد.

 دیدگاه شما در مورد : اتحادیه تعاونی های مرتع داری درشرف تاسیس

اتحادیه تعاونی های مرتع داری درشرف تاسیس