یکشنبه 02 اردیبهشت 1397 01:59:16

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 34379

تاریخ انتشار : 09/09/1394 - 21:32

میدل ایست پانوراما:

عربستان برای توقف جنگ یمن، دست به دامن روسیه شد

یک منبع آگاه در مسکو از تلاش عربستان برای کمک گرفتن از روسیه به منظور خروج آبرومندانه از باتلاق جنگ یمن خبر داد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، پایگاه خبری میدل ایست پانوراما به نقل از یک منبع دیپلماتیک یمنی در مسکو فاش کرد عربستان پس از گذشت 9 ماه از "تجاوز به یمن،" به دنبال خروج آبرومندانه از باتلاق این کشور است؛ بگونه ای که سعودی ها بطور غیر مستقیم به شکست در این کشور اعتراف کرده اند.

این منبع تصریح کرد: به تازگی هیئتی سعودی از مسکو بازدید کرده و به روسیه پیشنهاد داده است با مداخله در پرونده یمن، از راه های دیپلماتیک کمک کند این جنگ به پایان برسد.
این منبع در ادامه افزود: پس از آنکه کاخ سفید از پیشنهاد عربستان به روس ها برای متوقف کردن جنگ و بازگشت به راه حل سیاسی آگاه شد، تلاش کرد این طرح را با شکست مواجه کند. از این رو به عربستان دستور داد حملات متجاوزانه خود را ادامه دهد. این کشور تنها به این اقدام نیز اکتفا نکرد و هم پیمانان اروپایی و رژیم صهیونیستی را تشویق کرد موشک، بمب و تجهیزات جنگی به نیروهای ائتلاف سعودی بدهند.
میدل ایست پانوراما در پایان به نقل از این منبع افزود: آمریکا خسارت جنگی در یمن را به منزله فاجعه ای سیاسی و راهبردی برای خود و متحدانش در منطقه به حساب می آورد؛ چرا که این کشور از مهمترین مناطق راهبردی در خاورمیانه است.
 
 

 


منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : عربستان برای توقف جنگ یمن، دست به دامن روسیه شد

عربستان برای توقف جنگ یمن، دست به دامن روسیه شد

  • پربازدیدترین ها