چهار شنبه 27 دی 1396 06:39:35

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 3436

تاریخ انتشار : 20/12/1392 - 07:00

اختصاصی/ رئیس دادگستری سوادکوه اعلام کرد:

نبود یک قانون مدون و جامع مهمترین مشکل در بخش منابع طبیعی!

رئیس دادگستری شهرستان سوادکوه در اولین حضور خود درجمع مرتع داران در همایش مرتع داران وبهره برداران مراتع استان از نبود قانونی جامع دربخش قضائی در حوزه منابع طبیعی سخن گفت.

نبود یک قانون مدون و جامع مهمترین مشکل در بخش منابع طبیعی!

به گزارش سوادکوه آنلاین، محمدی با بیان این نکته  که توجه  اصلی ما در درجه اول بیشتر به حل مشکلات دامداران، مرتع داران و بهره برداران است اظهار داشت: در صورت نقض قوانین درگام نخست قوه قضائیه  بحث پیشگیری وتذکر را مد نظر قرار می دهد.

وی بیان داشت: لازم است در اداره کل منابع طبیعی، واحدی به نام حل اختلاف مرتع داران و دامداران پیش بینی شود و اختلاف بین دامداران یا مرتع داران در خود منابع طبیعی حل  شود و وارد دادگستری نشود زیرا با با ورود این پرونده ها به دادگستری بحث مجازات های  قانونی پیش می آید.

رئیس دادگستری شهرستان سوادکوه گفت: یکی از مشکلات شهرستان سوادکوه ،بهره برداری مشارکتی وسنتی است که باید این مشکلات با کمک منابع طبیعی  و قوه قضاییه  حل شود.

وی در ادامه افزود: از دیگر مشکلات بخش مرتع، تداخل طرح های مرتع داری و توسعه جنگل است که این نیز باید به وسیله  اقدامات کارشناسانه رفع گردد.

محمدی در خصوص بیمه نامه مراتع نیز اذعان داشت: همه مراتع باید بیمه شوند، بیمه باعث اطمینان و آسایش خاطر دامداران و مرتع داران خواهد بود.

وی تاکید کرد: یکی از بیشترین جرایم صورت گرفته در حوزه منابع طبیعی تعلیف غیرمجاز یا همان چرای بدون مجوز دام درمراتع است که باعث از بین رفتن مراتع می شود ودارای مجازات های قانونی است و با افراد متخلف شدیدا برخورد خواهدشد.

رئیس دادگستری سوادکوه بیان داشت: مراتع ما دارای ظرفیت های محدوداند و پاسخگوی نیازهای دامداران نیست پس بیایم با درست رعایت کردن قانون حقوق دیگران را پایمال نکنیم.دیدگاه شما در مورد : نبود یک قانون مدون و جامع مهمترین مشکل در بخش منابع طبیعی!

نبود یک قانون مدون و جامع مهمترین مشکل در بخش منابع طبیعی!