جمعه 01 تیر 1397 04:20:45

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 3434

تاریخ انتشار : 19/12/1392 - 22:11

سریال تلخ ملاقات‌های بی برنامه در کشور/

مسئول هماهنگی دیدار اشتون با محکوم فتنه 88 چه کسی است؟

عملکرد ضعیف دستگاه های مسئول در مواجه با ملاقات های خارج از برنامه مهمانان خارجی در کشور به حدی مشهود است که دیگر ملت ایران امیدی به دفاع این دستگاه ها از عزت ملی ندارند.

مسئول هماهنگی دیدار اشتون با محکوم فتنه 88 چه کسی است؟

سوادکوه- روز گذشته در آستانه 8 مارس خانم کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران آمد تا دیداری با مسئولان کشور داشته باشد.

دیدار با ظریف، عراقچی، سعید جلیلی، روحانی و ... از دیدارهای وی بود که پیش از این نیز در برنامه قبلی به وزارت خارجه اعلام شده بود؛ اما کاترین اشتون اولین سفر خود به تهران را با دیدار با نرگس محمدی از فعالان حقوق زن و گوهر عشقی مادر ستار بهشتی یکی از زندانیان کشته شده در اوین آغاز کرد.

http://www.bloghnews.com/uploads/new_folder_9/untitled%20folder/untitled%20folder/untitled%20folder/untitled%20folder/untitled%20folder/untitled%20folder/untitled%20folder/untitled%20folder/jamkaran/untitled%20folder/pahnab/nasab/ghaza/untitled%20folder/untitled%20folder/kch/untitled%20folder/untitled%20folder/nf00348980-1.jpg

اشتون در تهران به خبرنگار بی بی سی گفت: ما از ابتدا در طرح موضعمان در خصوص حقوق بشر در ایران خیلی صریح بوده ایم.

وی افزود: "کسی نباید تعجب کند که در سفر من تمرکز زیادی بر موضوع حقوق بشر بود، با فعالان زن درباره شرایط زنان در ایران گفتگو کردم؛ فعالیت‌هایی که از روزنامه‌نگاری تا کمک به پناهندگان افغان، بخش‌های مختلف جامعه مدنی را در بر می‌گیرد."

این در حالی است که پیش از این نیز هیئت 8 نفره پارلمان اروپایی در سفر 6 روزه از دو فعال فتنه بازدید کرد و به آنها جایزه ساخاروف را اهدا کرد.

در میان ملاقات های هیئت پارلمانی اروپا که قرار بود با مسئولین و شخصیت هایی باشد که از قبل مشخص شده اند، ناگهان ملاقاتی سرزده در وزارت خارجه یونان صورت گرفت که عزت ملی ایران را خدشه دار کرد.

ملاقات این هیئت با دو تن از محکومین فتنه 88 در کشور و اهدای جایزه ساخاروف و همچنین حضور خاتمی در این سفارت چیزی نبود که از چشم مردم و نمایندگان مجلس پنهان بماند.

تاریا کرونبرگ که یکی از نامزد های دریافت جایزه باروت خیس نیز می باشد، در یک نشست خبری به این نکته نیز اشاره می‌کند که این دیدار، مهمترین دیدار این هیئت در تهران! بوده است.

رئیس هیات سوسیالیست پارلمان اروپا در یک نشست خبری اعلام کرد: سفر ما به ایران به طور کامل با خانم کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هماهنگ‌شده بود.

با آغاز جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، چندین تذکر پیاپی از سوی برخی از نمایندگان از جمله حمید رسایی ماینده مردم تهران و همچنین ابراهیم آقامحمدی نماینده خرم‌آباد در صحن علنی نسبت به این مسئله ابراز شد.

در مقابل کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و رییس گروه دوستی پارلمان ایران و اروپا با ارائه توضیحاتی عنوان کرد که در جلسه هماهنگی درباره این سفر، مدیرکل اروپای غربی وزارت امور خارجه از دبیر ستاد حقوق بشر اینگونه نقل کرد که جواد لاریجانی در دیدار با سوسیالیست‌های اروپا از بلامانع بودن دیدار هیئت بعدی با نسرین ستوده و جعفر پناهی خبر داده است.

جلالی همچنین با اشاره به این نکته که مجلس به وزارت اطلاعات هشدار لازم را در خصوص دیدار فتنه‌گران با این هیئت را داده است، مسئولیت انجام شدن این دیدار را بر عهده سایر ارگان‌ها دانست.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز با «سخیف و دزدانه» خواندن دیدار هیئت پارلمانی اروپا با این 2 فتنه‌گر، عنوان کرد که نباید وقت خود را صرف چنین مسائلی کنیم.

هرچند با پاس‌کاری های متعدد از سوی مجلس، وزارت اطلاعات و رئیس رییس گروه دوستی پارلمان ایران و اروپا عاملان اصلی این ملاقات که عزت ملی را خدشه دار کرد مشخص نشد اما قول هایی از جانب مجلس و وزارت اطلاعات در خصوص عدم تکرار این ماجرا داده شد.

نکته اصلی این است که این قول ها نه تنها نتوانست تضمینی باشد برای اینکه دیگر شاهد بی احترامی های مهمانان خارجی در سفر به ایران به عزت ملی نباشیم؛ بلکه این دیدار ها راحت تر نیز انجام شد.

قطعاً کسانی در داخل کشور دست به این کارشکنی ها زده و این دیدار ها را هماهنگ می کنند قابل شناسایی و پیگیری هستند و باید این افراد در مقابل ملت برای این عمل سخیف خود پاسخگو باشند.

دستگاه های مسئول در این رابطه با عملکرد ضعیف خود منجر شده اند تا ملت دیگر نتوانند به آنها اعتماد کنند.

قطعاً دستورات رئیس جمهور در شرایط مختلف در کشور مانند برف در شمال و مفاسد اقتصادی کارگشا بوده است؛ اما شاید بهتر باشد پس از دوبار جریحه دار شدن عزت ملی، بهتراست رئیس محترم جمهور نیز موضع مشخصی در این خصوص گرفته و دستوری را به دستگاه های مربوط بدهند تا دیگر شاهد تکرار این موارد نباشیم.


منبع : دانا
برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر سه شنبه 20 اسفند 1392 - 10:08
    یونس کجوری گشنیانی

    به نام خدای شهیدان مرد-سر سختِ دشمن به صخره به گرد فرنشین والاگوهر پایگاه تارنمانویسی سوادکوه آنلاین خانه تندرستی بر شما باد زمانی پیشوای ششم ما پیروانیان(شیعیان) فرمودند:اگر درباره ی چیزی کشاکش(اختلاف) یافتید و مارا نیافتید که آن ستیزش را به آرامش برگرداند درمیان خویش بگردید ،ببینید چه کسانی روایش ها(حلال) وناروایش(حرام) مارا خوانش می کنند.داوری به نزد آنان ببرید و داوری به نزد دشمنان ما نبرید که اگر کسی چنین کند[داوری به نزد نابکاران و داورانِ گماشته از سوی ستمکاران ببرد] مارا ندید(انکار) کرد کسی که مارا چنین کند فرستاده ی خدا(ص) را گردافرازی کرد و کسی که اورا گردن افرازد خدارا گردنکشی کرد و کسی که در برابر خدا ایستادگی کند ،خدارانپذیرفته است و کسی که خدارا نپذیرد او در آستانه دوگانه پرستی(شرک) است.این سخن به گزارش پدر خدیجه در نوشتمانها(کتب) پیروانیه شناخته شده می باشند.اگرپیش درآمد(مقدمه) یک بایستار(واجب)،بایسته است و پیش درآمدِ یک ناروا(حرام) نیز ناروا می باشد.این یک بنیاد(اصل) در فلسفه ی دانش فقه یا اصول می باشد.آیا دستگاه دادگستری ما به دادخواهی خانواده ی ستاربهشتی رسیدگی کرد؟آشکار شد که چه کسی این شهروند را کشت تا خانواده ی ایشان به یک کارگزار مسیحی دست نیاز نگشایند و از آنان برای گرفتنِ حق خویش پشت ندهد؟تاکی می خواهیم پیآمدهای کارخود را نپذیریم.چه خوشمان بیاید وچه نیاید ما پیمان فرامرزیانی(بین المللی) درباره حقوق آدمیان(بشر) را پذیرا شدیم وبه دستور پروردگارمان در قرآن که فرمان به پایبندی به پیمان ها می دهد نمی توانیم به دستآویز ناوابستگی(استقلال) در سپهر داوری و دادگستری این پیمان ها را زیر پا بگذاریم و دایره امنیت ملی را بی کرانه بگسترانیم و بگوئیم این تارنما نویش پایداری ساختار مارا به چالش کشاندند و باید بمیرند.مرگ به دستور داور هست نه خودسرانه. بی گمان رفتار کارگزار مسیحی را درجایگاه یک پیرو آیین دوازده پیشوایی نمی پذیریم و آن را زشت می دانم باز براین باورم که باید چنان برپایه کیش و آیین خویش دادِ دادخواهان رابستانیم که دستآویزی برای مسیحیان برجانماند.دشمن دشمن است ماباید گزک به دستشان ندهیم .بی گمان اگر پرونده هسته ای ایران به پایان رسد پرونده ی حقوق آدمیان روی میز ما با اروپا نهاده می شود.این یک نشانه ای از آن است راهکارش این است که درزمینه های چون کشتن تارنما نویس چنان دادخواهی کنیم که گیتی انگشت به دهان شود نه این که دستآویز تراشی کند. برای همه ی ایرانیانی که درپویش روزگار از ایران و ایرانی پاسداری کردند و به جهان جاودان پرکشیدند به ویژه برای پهلوانان 8سال نبرد نابرابرباتازیان(1367-1359) مینوی جاودان را آرزومندم یونس کجوری گشنیانی از روستای گشنیان شهرستان سوادکوه شمالی 20اسپند1392 هجری خورشیدی

    0 3
دیدگاه شما در مورد : مسئول هماهنگی دیدار اشتون با محکوم فتنه 88 چه کسی است؟

مسئول هماهنگی دیدار اشتون با محکوم فتنه 88 چه کسی است؟

  • پربازدیدترین ها