دوشنبه 28 خرداد 1397 18:18:52

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 34321

تاریخ انتشار : 08/09/1394 - 22:51

کنترل ارتش سوریه بر مناطق جدیدی از درعا

ارتش سوریه در ادامه پیشروی های خود در درعا مناطق دیگری از این شهر را بعد از درگیری های شدید با تروریستهای النصره به کنترل خود در آورد.

کنترل ارتش سوریه بر مناطق جدیدی از درعا

به گزارش سوادکوه آنلاین، ارتش سوریه در ادامه پیشروی‌های خود در شهر درعا واقع در جنوب این کشور موفق شد با کمک کمیته‌های مردمی تپه "کوم اقره" و اطراف آن و اطراف شهرک "کفر شمس" در حومه شمال غربی این شهر را بعد از درگیریهای شدید با تروریست‌های النصره که در طول شب گذشته ادامه یافت به کنترل خود در بیاورد.

در همین راستا یک منبع نظامی تاکید کرد که گروه تروریستی النصره سه بار برای بازپس گیری این تپه تلاش کرد که هر سه بار ناکام ماند و لذا ارتش سوریه موفق شد که ضمن تثبیت مواضع خود از رسیدن تروریستها به اهدافشان جلوگیری کند. در این عملیات دهها نفر از تروریست‌ها در خلال این عملیات به هلاکت رسیدند یا زخمی شدند.

اهمیت تپه کوم اقره

با توجه به اینکه تپه کوم اقره بر شهرک "کفر شمس" کاملا مشرف است، دژ اصلی گروه تروریستی النصره است  و یکی از خطوط دفاعی آن از این شهر به شمار می رود. در نتیجه ارتش سوریه هم اکنون راههای منتهی به این شهرک را تحت کنترل دارد که این امر عملیات زمینی ارتش سوریه در آینده ای نزدیک را تسهیل می کند.

ارتش سوریه همچنین با پشتیبانی جنگنده های روسی، ارتفاعات "1112" در جنوب غرب السرمانیه در مرزهای اداری بین شهرهای حماه و لاذقیه را به کنترل خود در آورد تا بتواند به قطع خطوط امدادرسانی به تروریستها در منطقه شمالی بین محورهای شهرهای لاذقیه، ادلب، و حماه همچنان ادامه دهد.

 ارتش سوریه در حومه شرقی دمشق نیز عملیات نظامی خود در محور مرج السلطان را ادامه دارد و درگیری های شدیدی در این مناطق بین ارتش سوریه و گروههای تروریستی به وقوع پیوست. گروههای تروریستی در پایگاههای اینترنتی از هلاکت شماری از سرکرده های خود در خلال این درگیری ها خبر دادند.

تظاهرات علیه گروههای تروریستی در حومه غربی دمشق

اهالی دو شهرک "بقین" و "مضایا" در حومه غربی دمشق برای چهارمین روز متوالی علیه محاصره دو شهرک شیعه نشین کفریا و الفوعه در حومه ادلب و مضایا و بقین در حومه دمشق تظاهرات کردند و خواستار اجرای مفاد آتش بس بین ارتش سوریه و گروههای مسلح شدند.

مردم این دو شهرک همچنین از گروههای مسلح خواستند که از این دو شهرک خارج شوند تا کمکهای غذایی به مناطق محاصره شده برسد.

جنگنده های روسی نیز به بمباران مواضع گروههای تروریستی در روستاهای "النوبه"، "سلمی"، "المارونیات"، و "مرج خوخه" در حومه شمالی شهر لاذقیه ادامه داده که در طی آن مراکز فرماندهی و مقرهای تروریستها منهدم شد ودهها نفر از آنها به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.

ارسال سلاح و مهمات از سوی ترکیه برای تروریستها

همچنین منابع محلی اعلام کردند که دولت ترکیه مقادیر زیادی سلاح و مهمات برای گروههای تروریستی در شمال سوریه در قالب کمکهای بشر دوستانه و حامل مواد غذایی ارسال کرده اند و بیشتر این سلاح ها موشکهای تاو ساخت آمریکا برای توقف پیشروی ارتش سوریه در مناطق مرزی بین این دو کشور است.

جنگنده های روسیه و سوریه، روز گذشته مشترکا مواضع گروههای تروریستی در شهرک "الدانا" در حومه شهر ادلب در شمال شرق سوریه واقع در نزدیکی مرزهای ترکیه را هدف قرار دادند که در پی این بمبارانها صداهای انفجارهای شدید در همه مکانها شنیده شد که بعدها مشخص شد این انفجارها در نتیجه منفجر شدن انبارهای تسلیحاتی تروریستها در این شهرک در پی حملات جنگنده های سوریه و روسیه است.

جنگنده های روسه و سوریه همچنین مناطق مرزی با ترکیه که گذرگاهها و راههای امدادرسانی به تروریستها از ترکیه به شمال سوریه را بمباران کردند.

و خبر دیگر اینکه ارتش سوریه با کمک گروههای دفاع مردمی، عملیات زمینی خود علیه گروههای تروریستی در منطقه "خربه الکوم" در نزدیکی شهرک کفر شمس در شمال غرب شهر درعا را آغاز کردند و در سایه بمباران مواضع جبهه النصره و ارتش آزاد توسط جنگنده های نیروی هوایی این کشور از دو محور شرقی و شمالی به پیشروی خود ادامه دادند.

یک منبع نظامی تاکید کرد که توپخانه ارتش سوریه دامنه های جنوب غربی خربه الکوم را  با هدف جلوگیری از رسیدن کمکها به تروریستها از مناطق مجاور گلوله باران کرد و این در حالی است که پیشروی نیروهای زمین ارتش سوریه در این منطقه ادامه دارد.

اهمیت منطقه خربه الکوم

منطقه خربه الکوم یکی از مناطقی است که حومه درعا را از سمت شمال غرب از شهر قنیطره جدا می کند، بنابراین ارتش سوریه برای قطع ارتباط بین گروههای تروریستی در این منطقه تلاش میکند.

ارتش سوریه پایگاههای گروه تروریستی "اجناد الشام" در منطقه الجمعیات و مناطق اطراف آن در داخل شهر "داریا" واقع در حومه غربی دمشق را با خمپاره های انفجاری  هدف قرار داد که در نتیجه آن شمار دیگری از تروریست‌ها کشته یا زخمی شدند.

 

 
 

منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : کنترل ارتش سوریه بر مناطق جدیدی از درعا

کنترل ارتش سوریه بر مناطق جدیدی از درعا

  • پربازدیدترین ها