جمعه 01 تیر 1397 21:48:26

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 34310

تاریخ انتشار : 08/09/1394 - 19:53

نرم‌افزار آشکار کردن فناوری‌های نامرئی +دانلود

شرکت ریچارد ویجگن برنامه‌ واقعیت افزوده‌ای تولید کرده است که به کمک آن می‌توان امواج رادیو موجود در محیط را دیابی کرد. این نرم‌افزار فعلا برای سیستم عامل ios تولید شده است و در آینده نزدیک نسخه اندروید آن هم به بازار خواهد آمد.

 نرم‌افزار آشکار کردن فناوری‌های نامرئی +دانلود

به گزارش سوادکوه آنلاین، چشم تنها بازه‌ کوچکی از امواج الکترومغناطیسی را می‌تواند مشاهده کند. در حال حاضر امواج رادیویی بسیاری از مسیریاب‌ها، موقعیت‌یاب‌های جغرافیایی و ماهواره‌ها انسان‌ها را احاطه کرده‌اند که قابل مشاهده نیستند. 

 شرکت ریچارد ویجگن هلند (Richard Vijgen)، برنامه‌ای با نام آرچیتکتور او رادیو (Architecture of Radio) برای تلفن‌های هوشمند ایجاد کرده است که به کمک آن می‌توان امواج وایرلس موجود در محیط را به صورت سه‌بعدی مشاهده کرد. این نرم‌افزار تجربه‌ی واقعیت افزوده را برای کاربرهای خود فراهم می‌کند. به کمک این برنامه می‌توان امواج ارسالی از مسیریاب‌ها، برج‌های مخابراتی دور دست و حتی امواج ماهواره‌ها را ردیابی و مشاهده کرد. در حال حاضر این برنامه پایگاه داده‌ای از 7 میلیون برج مخابراتی، 19 میلیون مسیریاب و صدها ماهواره ایجاد کرده است. 

آرچیتکتور او رادیو می‌تواند اطلاعات امواج را از منابع ارسالی دریافت کرده و فاصله و قدرت امواج را برای کاربر نمایش دهد. از این برنامه می‌توان برای ردیابی امواج وایرلس استفاده کرد. همچنین به کمک این نرم‌افزار می‌توان احاطه شدن انسان توسط امواج وایرلس را مشاهده کرد. 

تولیدکنندگان این نرم‌افزار در وبگاه خود نوشته‌اند: «هدف ما آشکار کردن فناوری‌های نامرئی است.» 
تولیدکنندگان این برنامه ادعا کرده‌اند این برنامه تنها جنبه‌ هنری دارد؛ اما اطلاعات هر منبع جدیدی که پیدا می‌کند را در پایگاه داده‌ی خود ذخیره می‌کند. باید دید ذخیره‌ منابع ارسال امواج وایرلس و پیدا کردن مکان آن‌ها برای این شرکت چه سودی خواهد داشت؟

نرم‌افزار فوق را می‌توانید از لینک زیر برای ios دانلود کنید.

 

 

نرم‌افزار آنالیز امواج رادیویی برای ios +دانلود

 

 
 

منبع : سایبربان
دیدگاه شما در مورد : نرم‌افزار آشکار کردن فناوری‌های نامرئی +دانلود

 نرم‌افزار آشکار کردن فناوری‌های نامرئی +دانلود

  • پربازدیدترین ها