یکشنبه 03 تیر 1397 23:05:35

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 34306

تاریخ انتشار : 08/09/1394 - 18:32

قابلیت شلیک موشک کروز قدیر از زیردریایی‌های نداجا

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به تحویل انبوه موشک کروز قدیر به این نیرو گفت: موشک هایی که ما امروز بهره برداری می کنیم موشک های بسیار خوب و مناسبی برای انجام ماموریت‌های مختلف چه ساحل به سمت دریا و چه سطح به سطح یعنی از روی یگان شناور و یا از طریق زیردریایی‌ها است.

به گزارش سوادکوه آنلاین، امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در مراسم تحویل انبوهی از موشک های کروز دریایی قدیر به نیروی دریایی ارتش به مناسبت 7 آذر که توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صورت گرفت، با اشاره به ماموریت نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع از مرزهای جمهوری اسلامی به ویژه مرزهای آبی، منابع و منافع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در آب های تحت حاکمیت نظام و آب های آزاد دنیا، گفت: برای انجام این ماموریت خطیر یعنی دفاع از مرزهای آبی و دفاع از منابع و منافع کشور، نیروی دریایی نیازمند داشتن تجهیزات مناسب است.

وی افزود: تجهیزاتی که می تواند در انجام این ماموریت ما را یاری دهد از الزامات نیروی دریایی راهبردی است. وجود ناوهای موشک انداز و ناوشکن هایی که بتواند به ویژه در آب های دوردست و در شرایط خاص اقیانوسی ماموریت انجام دهند. اما این ناوشکن ها و ناوهای موشک انداز و در سطح دیگر زیردریایی ها نیازمند داشتن تجهیزات خاص خودش است که بتوانند هر جایی که لازم باشد، وارد عمل شوند.

امیر سیاری با بیان اینکه اژدر و موشک دو سلاح مهم و استراتژیک یگان های دریایی در سطح و زیر دریا است، گفت: این اژدر و موشکی که مورد نیازمان است به لطف خدا و همت بزرگ برادران و صنعت گران عزیزمان در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تامین می شود و موشک هایی که ما امروز بهره برداری می کنیم موشک های بسیار خوب و مناسبی برای انجام ماموریت‌های مختلف چه ساحل به سمت دریا و چه سطح به سطح یعنی از روی یگان شناور به سمت اهداف دریا و یا از طریق زیردریایی‌ها است.

امیر سیاری تاکید کرد: به هرمیزان که توان موشکی ما بالاتر باشد، موشک های ما دقتش بیشتر باشد‌، بردش بالاتر باشد، قابلیت انعطافش زیادتر باشد، سرجنگی آن بهتر باشد، حساسه هایش مناسب تر باشد قطعا توان موشکی ساحل به دریا و ناوها و ناوشکن‌های ما در عرصه دفاع از مرزهای آبی بیشتر و بهتر خواهد بود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایان گفت: با وجود داشتن موشک های مناسبی که ما در اختیار داریم و موشک های جدیدی که از وزارت دفاع تحویل گرفته ایم، قطعا توان رزمی مان بالا خواهد رفت و با استفاده از این موشک ها و با ویژگی های خاصی که همانطور که وزیر محترم دفاع در ارتباط با توانمندی موشک عنوان فرمودند انشاالله قطعا ما می توانیم با اعتماد به نفس بیشتر و با قابلیت و توان رزمی بالاتر در هر جایی که لازم باشد برای دفاع از مرزها، منابع و منافع کشور عملیات انجام دهیم.

 
 

منبع : اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع
دیدگاه شما در مورد : قابلیت شلیک موشک کروز قدیر از زیردریایی‌های نداجا

 قابلیت شلیک موشک کروز قدیر از زیردریایی‌های نداجا

  • پربازدیدترین ها