دوشنبه 03 اردیبهشت 1397 06:38:14

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 34201

تاریخ انتشار : 06/09/1394 - 21:56

رئیس‌جمهور افغانستان:روابط کابل و واشنگتن بنیادی است

اشرف‌غنی در دیدار با هیئتی از نمایندگان کنگره آمریکا در کابل گفت که روابط کابل و واشنگتن بنیادی است.

به گزارش سوادکوه آنلاین، «محمد اشرف‌غنی» رئیس‌جمهور افغانستان، در دیدار با هیئتی از نمایندگان کنگره آمریکا در کابل گفت: روابط کابل و واشنگتن بنیادی است.

غنی بار دیگر ضمن استقبال از تصمیم «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا، برای تداوم کمک‌های این کشور به افغانستان، این تصمیم بجا خواند.

براساس بیانیه منتشر شده از کاخ ریاست‌جمهوری افغانستان، گسترش روابط دوجانبه، مبارزه با تروریسم، رشد اقتصادی و اجتماعی در افغانستان و بهبود وضعیت زنان افغان از موضوعات مورد بحث اشرف‌غنی و نمایندگان کنگره آمریکا بوده است.

رئیس‌جمهور افغانستان در این دیدار تأکید کرد: فعالیت‌های تروریستی در افغانستان تنها مسئله داخلی این کشور نیست و ابعاد منطقه‌ای و جهانی دارد.

وی همچنین خواستار تلاش مشترک منطقه‌ای و جهانی برای «مبارزه موثر با پدیده تروریسم» شد.

این در حالی است که مقامات افغان پیش از این نیز بارها از کشورهای منطقه و متحدان بین‌المللی این کشور خواسته بودند تا برای مقابله با مخالفان مسلح در افغانستان به صورت مشترک وارد عمل شوند اما اوضاع افغانستان در سال جاری وخیم‌تر شده است.

اگرچه براساس طرح اوباما مبنی بر خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان, قرار بود که تمام نظامیان این کشور تا پایان سال 2016 میلادی از افغانستان خارج شوند اما چندی قبل رئیس‌جمهور آمریکا در تصمیمی جدید, از باقی ماندن حدود 5500 نیروی آمریکایی در افغانستان پس ا سال 2016 خبر داد.

 
 

 


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : رئیس‌جمهور افغانستان:روابط کابل و واشنگتن بنیادی است

رئیس‌جمهور افغانستان:روابط کابل و واشنگتن بنیادی است

  • پربازدیدترین ها