جمعه 01 تیر 1397 21:42:44

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 33929

تاریخ انتشار : 01/09/1394 - 09:12

ارتش سوریه در موضع تهاجمی قرار گرفت

یک پایگاه تحلیلی-نظامی انگلیسی با بررسی موردی میزان پیشرفت‌ها و پس‌رفت‌های ارتش سوریه در مبارزه با داعش، برآیند این روند را به نفع ارتش توصیف کرده است.

به گزارش سوادکوه آنلاین، پایگاه نظامی-تحلیلی «جینز» در مقاله‌ای به بررسی تحولات میدانی نبرد با تروریست‌ها در سوریه در روزهای پس از شروع حملات هوایی روسیه پرداخته است.

در این گزارش آمده که از زمان شروع حملات هوایی روس‌ها، نیروهای زمینی ارتش سوریه موضع تهاجمی گرفته‌اند و حالا به نسبت اولین روز حملات هوایی، ارتش سوریه 0.4 درصد بیشتر از اراضی کل سوریه را تحت کنترل دارند. 

جینز می‌افزاید: «ارتش سوریه با پشتیبانی حملات هوایی روسیه و گروه‌های شبه‌نظامی شیعه متعدد که تحت فرمان سپاه پاسداران ایران قرار دارند، 240 کیلومتر مربع زمین را تصرف کرده و البته 120 کیلومتر مربع را هم در فاصله زمانی 29 سپتامبر تا 16 نوامبر از دست داده است.»

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خود بارها بر حضور مستشاران نظامی سپاهی در میادین نبرد با تروریست‌های تکفیری سوری صحه گذاشته است.

این پایگاه نظامی در ادامه گزارش میدانی دقیق‌تری می‌دهد و می‌گوید که ارتش سوریه در جنوب شهر حلب، دستاوردهای چشمگیری داشتند و محاصره پایگاه هوایی «کویرس» را شکستند ولی در شهر حما، عقب‌نشینی‌هایی داشت.

به نوشته این پایگاه، بررسی آماری میدان جنگ سوریه نشان می‌دهد که ارتش سوریه در فاصله زمیان میان اکتبر 2014 تا سپتامبر 2015، زمین‌های زیادی را از دست داده بود؛ امری که شاید در متقاعد شدن روس‌ها به داخل شدن در میدان جنگ موثر بوده است.

پیش از این هم کارشناسان اشاره کرده بودند که ارتش سوریه در هفته‌های گذشته از موضع تدافعی در وضعیت تهاجمی قرار گرفته است. 

در نشست هفته گذشته ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه با فرماندهان نظامی این کشور هم عنوان شد که ارتش سوریه توانسته در بسیاری از مناطق پیشروی داشته باشد. 


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : ارتش سوریه در موضع تهاجمی قرار گرفت

ارتش سوریه در موضع تهاجمی قرار گرفت

  • پربازدیدترین ها