چهار شنبه 27 دی 1396 04:58:09

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 33793

تاریخ انتشار : 28/08/1394 - 20:54

مسیر طولانی اوباما برای رسیدن به فیلیپین+تصویر

مانیتورینگ مسیر طی شده از سوی هواپیمای حامل باراک اوباما رییس جمهور آمریکا نشان می دهد که وی پس از خاتمه حضورش در اجلاس جی 20 در شهر آنتالیای ترکیه در حالیکه قصد سفر به فیلیپین را داشت، برای اینکه از آسمان ایران عبور نکند، مسیر طولانی تری را انتخاب کرده است.

به گزارش سوادکوه آنلاین، مانیتورینگ مسیر طی شده از سوی هواپیمای حامل باراک اوباما رییس جمهور آمریکا نشان می دهد که وی پس از خاتمه حضورش در اجلاس جی 20 در شهر آنتالیای ترکیه در حالیکه قصد سفر به فیلیپین را داشت، برای اینکه از آسمان ایران عبور نکند، مسیر طولانی تری را انتخاب کرده است.

 
مسیر طولانی اوباما برای رسیدن به فیلیپین+تصویر
 
بنابر این گزارش، باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا این هفته پس از پایان نشست گروه 20 که در آنتالیا برگزار شد، ترکیه را به مقصد مانیل پایتخت فیلیپین ترک کرد. از آنجا که وی برای سفر به مانیل باید به سمت شرق حرکت می‌کرد، هواپیمای حامل رئیس‌جمهور آمریکا مجبور بود از روی آسمان سوریه، عراق و ایران عبور کند.
 
مسیر طولانی اوباما برای رسیدن به فیلیپین+تصویر
 
این در حالی است که شب گذشته کاخ سفید فیلمی را از داخل هواپیمای رئیس‌جمهور آمریکا منتشر کرد که در بخشی از آن صفحه نمایشگر داخل هواپیما مسیر سفر را مشخص کرده است. این تصویر به وضوح نشان می‌دهد که اوباما برای عبور نکردن از آسمان ایران، مجبور به تغییر مسیر شده و از طریق ارمنستان، آذربایجان، شمال دریای خزر و ترکمنستان مسیر خود را ادامه داده است.
 
 

 


منبع : مشرق
دیدگاه شما در مورد : مسیر طولانی اوباما برای رسیدن به فیلیپین+تصویر

مسیر طولانی اوباما برای رسیدن به فیلیپین+تصویر