شنبه 01 اردیبهشت 1397 21:49:28

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 33792

تاریخ انتشار : 28/08/1394 - 20:31

ايران و روسيه دلار را از مبادلات خود حذف می‌کنند

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از یک مقام ایرانی اعلام کرد فرایند استفاده ایران و روسیه از پول ملی خود در مبادلات تجاری دوجانبه به زودی کامل خواهد شد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، بر اساس این گزارش مجتبی خسروتاج معاون وزیر بازرگانی ایران روز پنجشنبه گفت تغییر حالت ایران و روسیه و استفاده از پول های ملی خود در مبادلات تجاری طی دو یا سه هفته آینده و احتمالا پس از آنکه بانک مرکزی دو کشور آمادگی خود را اعلام کند اجرایی خواهد شد. 
خسروتاج افزود: «اطمینان دارم که صرفنظر از تحریم ها ما باید به پول ملی خود تکیه کنیم. اجرای این روش در سیاست خارجی ما نیز در برابر برخی شرکا پر اهمیت است». 
وی افزود: «جامعه تجاری همواره از بانک های مرکزی به سبب سرعت پایین فعالیت آنها در فراهم ساختن شرایط استفاده از پول ملی و ایجاد سامانه ای برای استفاده در شرایط سخت، انتقاد کرده است. ما و طرف روسی تلاش می کنیم بانک های مرکزی را برای سرعت دادن به این فرایند ترغیب کنیم». 
خسروتاج افزود: «پس از آنکه بانک های مرکزی تصمیم های لازم را بگیرند و آماده شوند بقیه کارها بین دو تا سه هفته زمان خواهد برد». 
معاون رئیس بانک مرکزی ایران اوایل نوامبر اعلام کرد این کشور استفاده از دلار آمریکا را در تراکنش های تجاری متوقف کرده و سرگرم بررسی توافقاتی با کشورهای مختلف در خصوص استفاده از ارزهای داخلی در معاملات تجاری است.

 
 

 


منبع : خبرگزاری صدا و سیما
دیدگاه شما در مورد : ايران و روسيه دلار را از مبادلات خود حذف می‌کنند

 ايران و روسيه دلار را از مبادلات خود حذف می‌کنند

  • پربازدیدترین ها