جمعه 01 تیر 1397 04:20:24

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 33767

تاریخ انتشار : 28/08/1394 - 09:07

چند سطری با استاندار مازندران در باب پرهیز از عصبانیت

سعه صدر و تحمل دیگران، ضرورت مدیریت کلان مازندران

مدیران ارشد که باید مبنای انتخاب آنها عمق تعهدشان به مبانی اسلامی و آراستگی‌شان به زیور اخلاق زیبا با سعه‌ صدر بالا باشد، نباید در برخورد با مسائل مختلف، تحت تاثیر جایگاه مدیریتی نظام اسلامی، دچار غرور شده و منتقدان را به باد جملات نامهربانانه، از انتقاد کردن پشیمان کنند تا شاید آرزوی‌شان برآورده شود و همه از آنها تعریف و تمجید کنند.

سعه صدر و تحمل دیگران، ضرورت مدیریت کلان مازندران

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از بلاغ، اگر در مازندران مسئولان و مدیران میانی در برخورد با رسانه‌ها و منتقدان حوزه کاری خود، ناشکیبایی می‌کردند، گفته می‌شد که گلایه آنها را می‌شود به نزد استاندار برد تا او آنها را تعدیل و تنظیم کند، اما نقطه تأسف از آنجا آغاز می‌شود 

 
منتقدان ربیع فلاح را می‌توان به چند دسته تقسیم کرد، عده‌ای از هم طیف‌های سیاسی ایشان هستند و با مشخصه تندرویی، به افراطیون دوم خردادی معروفند.
 

که خود آقای استاندار هم در مواجهه با واقعیت‌های مستند، عنان کنترل را از کف بدهد و گرفتار گردباد خشم و طوفان غضب شود و از عباراتی در مذمت رسانه‌های واقع‌گرا بهره برد که موجبات دلسردگی و سرخوردگی از خود را برای دیگران فراهم آورد.

حال داستان‌ ما راجع به منتقدان ریز و درشت جناب ایشان نیست که آنها نیز دارای انگیزه‌های مختلف و تیپ‌های گوناگون را شامل می‌شوند. سوژه این نوشتار، تندخویی آقای ربیع فلاح در برخورد با انعکاس واقعیت سفر آقای رئیس جمهور به مازندران و عدم استقبال مردم این استان از دکتر روحانی است آنگونه که عکس‌ها و فیلم‌های پخش‌شده گویای آن است.


* منتقدان مختلف آقای استاندار

منتقدان ربیع فلاح را می‌توان به چند دسته تقسیم کرد، عده‌ای از هم‌طیف‌های سیاسی ایشان هستند و با مشخصه تندرویی، به افراطیون دوم خردادی معروفند و کاری ندارند که استاندار در وظایف محوله دارای چه ظرفیتی است و تنها از 

 
عده دیگر از هم طیف‌های سیاسی استاندار، در جریان تقسیم مسئولیت‌ها و جایگاه‌ها، انتظار انتفاع را داشتند.
 

روز اول خواستار عزل و نصب‌های استان بر وفق خواست و مراد خود هستند و حتی از آنجا که انتصاب آقای ربیع فلاح را منطبق بر فرد پیشنهادی خود نیافتند، در روز معارفه ایشان نیز ساز مخالف را کوک کرده و از همان روز اول هم زمزمه تعویض وی را سر دادند.

عده دیگر از هم‌طیف‌های سیاسی استاندار، در جریان تقسیم مسئولیت‌ها و جایگاه‌ها، انتظار انتفاع را داشتند، که ربیع فلاح با اعلام اینکه جایگاه‌های اداری و مسئولیتی گوشت قربانی نیست که بین جناح‌ها تقسیم شود و ملاک را شایسته‌سالاری اعلام کرد، از او رنجیدند و در صف منتقدان وی درآمدند، هرچند فشارهای وارده به او موجب شد تا کلیه مدیران و مسئولان ادارات کل و فرمانداری‌های سطح استان و از جمله ستاد استانداری همه و همه تغییر 

 
عده‌ای دیگر از منتقدان آقای استاندار به‌واسطه نوع ارزیابی‌های کاری، از استاندار انتقاد می‌کنند و خواهان بهبود شرایط و بهره‌گیری بهتر و بیشتر از ظرفیت‌ها هستند.
 

کنند و شعار شایسته‌گزینی تا حد زیادی محقق نشد.

اما عده‌ای دیگر از منتقدان آقای استاندار به‌واسطه نوع ارزیابی‌های کاری، از استاندار انتقاد می‌کنند و خواهان بهبود شرایط و بهره‌گیری بهتر و بیشتر از ظرفیت‌ها هستند، که قطعاً همه این منتقدان را نمی‌توان یکسان گرفت و با همه آنان، یک نوع برخورد را داشت.


* برخورد پدرمقامانه

اگر برخورد با گروه اول با دسته دوم و سوم دارای تفاوت‌هایی باشد، آنچه که غیرقابل‌انکار است، لزوم برخورد مهربانانه و پدرمقامانه آقای استاندار با عموم به‌ویژه منتقدان از هر قشر و گروه است. نواختن منتقدان با هر زبان و عبارتی که توأم با عصبیت و خشونت باشد، برازنده آقای استاندار با توجه به جایگاه بلند مدیریتی او نیست.

موضوع این نمی‌تواند باشد که انتقاد منتقدان از سر انصاف است یا غرض‌ورزی، آنچه که مهم و ضروری است برخورد با سعه‌ی صدر و خونسردانه ربیع فلاح با منتقدان خود و تحمل آنهاست.

حاکمیت اخلاق دینی و علوی بر رفتارهای روزمره والی اسلامی، مورد تاکید و تصریح بزرگان 

 
موضوع این نمی‌تواند باشد که انتقاد منتقدان از سر انصاف است یا غرض‌ورزی، آنچه که مهم و ضروری است برخورد با سعه‌ صدر و خونسردانه ربیع فلاح با منتقدان خود و تحمل آنهاست.
 

دین‌مان است که هیچ‌گاه نباید با هیچ بهانه‌ای دچار تغییر منفی شود، پناه بردن به خداوند از شرور شیطان در جایگاه‌های مسئولیتی، به‌معنی پرهیز دائم از خشونت و برخوردهای قهری مدیران ارشد در مراودات روزمره با دیگران است.

عمر مسئولیت‌ها کوتاه است و آنچه که از مدیران به‌جا می‌ماند، رفتارهای آنهاست که سال‌ها بر سر زبان‌ها یادآور خوب یا بد بودن آن مدیر خواهد بود.


* تندخویی غیرقابل توجیه

بارها بلاغ نوشت و توصیه کرد که از حاشیه‌سازی سفر آقای رئیس جمهور باید پرهیز کرد و نباید بر مسئله عدم استقبال مردم از این سفر تمرکز کرد، چرا که نفی و انکار این موضوع، هیچ چیزی از واقعیت را تغییر نخواهد داد.

واقعیت همانی است که در عکس‌ها و فیلم‌ها وجود دارد و نمی‌توان مسئولان استان را به‌دلیل نیامدن مردم در مراسم استقبال ملامت کرد، واقعاً مسئولان به‌ویژه آقای استاندار و آقایان فرمانداران و بخشداران کارشان را در تشویق و ترغیب مردم به حضور گسترده‌تر، به‌خوبی انجام دادند، حال اگر مردم نیامدند، مسئله 

 
امید آنکه آقای ربیع فلاح از این پس رفتاری در حد استاندار مورد نظر مردم نجیب مازندران داشته باشد.
 

دیگری است.

پرهیز مسئولان به‌ویژه آقای استاندار از حواشی این سفر، نپرداختن رسانه‌ای به این موضوع و نیفتادن در دام افراط  و تفریط در نفی و اثبات این حضور مردمی است، که متأسفانه حتی آقای استاندار نیز بدون توجه به پیامدهای منفی این حاشیه‌سازی، وارد این بازی شد و به نفی واقعیت حضور ضعیف و کم‌رمق مردم در مراسم استقبال از رئیس جمهور پرداخت و این حضور را حماسی ذکر کرد.

وقتی که بنا باشد چشم از پشت عینک خاص به اطراف خود بنگرد، طبیعی است که همه چیز را با همان رنگ و شکل خاص ببیند، امید آنکه آقای ربیع فلاح پس از این‌همه مدت مدیریتی خود در استانداری مازندران به آن کارآزمودگی رسیده باشد و از این پس رفتاری در حد استاندار مورد نظر مردم نجیب مازندران داشته باشد.دیدگاه شما در مورد : سعه صدر و تحمل دیگران، ضرورت مدیریت کلان مازندران

سعه صدر و تحمل دیگران، ضرورت مدیریت کلان مازندران

  • پربازدیدترین ها