پنج شنبه 28 دی 1396 09:35:38

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 33727

تاریخ انتشار : 27/08/1394 - 19:56

تروریست‌ها رقه سوریه را به مقصد موصل ترک کردند

دیده بان حقوق بشر سوریه روز چهارشنبه اعلام کرد دهها تن از اعضای خانواده سرکرده ها و عناصر گروه تروریستی تکفیری داعش شهر رقه سوریه را به مقصد شهر موصل عراق ترک کردند.

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از خبرگزاری آلمان، دیده بان حقوق بشر سوریه در بیانیه ای اعلام کرد: اعضای خانواده سرکرده ها و عناصر گروه تروریستی داعش که تابعیت عربی و نیز خارجی دارند، شهر رقه سوریه را به مقصد شهر موصل واقع در شمال عراق ترک کردند.

در این بیانیه آمده است که این افراد شهر رقه را به این دلیل که برای دیگر برای آنها امن نبوده ترک کردند.

شهر رقه سوریه و حومه آن طی سه روز گذشته شاهد حملات هوایی سنگین جنگنده های فرانسه و روسیه به مواضع داعش بوده است، به طوری که در این حملات 33 عنصر تروریستی کشته شدند.

شهر رقه مرکز استان رقه در شمال سوریه و مناطقی از این استان، از جمله مناطقی است که از سال 2013 از سوی داعش اشغال و پس از اعلام خلافت ابوبکر البغدادی، شهر رقه بعنوان مرکز خلافت این گروه تروریستی در سوریه معرفی شد.

در کشتارهای تروریستی که از شامگاه 22 آبان تا بامداد 23 آبان در پاریس رخ داد، ده ها تن کشته و صدها تن مجروح شدند که حال شماری از آنان وخیم است. در پی این حوادث تروریستی، برخی کشورها اقدامات گسترده ای را در برخورد با پدیده داعش در داخل و خارج از مرزهایشان در پیش گرفتند.


منبع : ایرنا
دیدگاه شما در مورد : تروریست‌ها رقه سوریه را به مقصد موصل ترک کردند

 تروریست‌ها رقه سوریه را به مقصد موصل ترک کردند