یکشنبه 03 تیر 1397 05:40:19

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 33701

تاریخ انتشار : 27/08/1394 - 12:14

پیشروی ارتش سوریه در حومه حمص و حلب

ارتش سوریه در حومه حمص و حلب پیشروی کرد.

 پیشروی ارتش سوریه در حومه حمص و حلب

به گزارش سوادکوه آنلاین، شبکه تلویزیونی العالم گزارش داد که ارتش سوریه و نیروهای حامی ارتش در اطراف شهرک مهین که درجنوب شرقی شهر حمص واقع است پیشروی کردند.

در درگیری های شدیدی که میان ارتش سوریه و گروه های مسلح در گرفت. در این درگیری ها تلفات و خسارات سنگینی به نفرات و تجهیزات گروه تروریستی (تکفیری-صهیونیستی) داعش وارد شد.

یکی از نظامیان ارتش سوریه گفت: ما در این عملیات از پشتیبانی هوایی برخوردار بودیم. ما توانستیم بر بلندی های اطراف شهرک مهین مسلط شده و تعداد زیادی از تروریست های گروه داعش و جبهه النصره را به هلاکت برسانیم.

نیروی هوایی سوریه حملات متعددی علیه مواضع گروه های تروریستی انجام داد. توپخانه ارتش سوریه نیز به شدت مواضع تروریست ها را هدف قرار داد.

ارتش سوریه پس از آنکه بر بلندی ها و ارتفاعات منطقه مهین مسلط شد و پس از آنکه خطوط کمک رسانی تروریست ها را قطع کرد مرحله نخست نبرد را با موفقیت پشت سر گذاشته و زمینه را برای یکسره کردن کار شهرک مهین مهیا کرده است.

پس از تسلط ارتش سوریه بر بلندی های حومه جنوب شرقی حمص و قطع خطوط کمک رسانی تروریست ها و تامین پیشروی پیاده نظام ارتش عملیات نظامی در این منطقه همچنان ادامه دارد.

ارتش سوریه پس از نبرد با تروریست های داعش به طور کامل بر روستای کسکیس در جنوب فرودگاه کویرس در حومه شرقی حلب مسلط شد. در این درگیری ها تعدادی از تروریست های داعش به هلاکت رسیده و تعدادی نیز زخمی شدند.

در حومه جنوبی حلب ارتش سوریه و نیروهای مقاومت به عملیات نظامی خود ادامه می دهند و به جاده بین المللی حلب-دمشق نزدیک شده اند.

خبرنگار شبکه تلویزیونی العالم در حلب گزارش داد هم اکنون توجه ها به روستای تل حدیه دوخته شده است. این روستا ارتش سوریه و همپیمانانش را در فاصله بیست کیلومتری مناطق کفریا و الفوعه قرار می دهد. این دو منطقه شیعه نشین از هفت ماه پیش تاکنون به دست گروه های تروریستی تکفیری محاصره شده است.

 
 

 


منبع : خبرگزاری صدا و سیما
دیدگاه شما در مورد : پیشروی ارتش سوریه در حومه حمص و حلب

 پیشروی ارتش سوریه در حومه حمص و حلب

  • پربازدیدترین ها