دوشنبه 28 اسفند 1396 10:05:28

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 33689

تاریخ انتشار : 27/08/1394 - 08:11

تجلیل آیت‌الله جوادی آملی از شخصیت آیت‌الله مصباح

آیت الله جوادی آملی در دیدار قائم مقام و جمعی از معاونین مؤسسه امام خمینی(ره) گفت: امیدواریم ذات اقدس الهی بر ما منت بگذارد، اشراف آیت‌الله مصباح را بیشتر کند، ایشان را حفظ کند و به ایشان سلامتی عنایت کند تا این مؤسسه پربرکت را با رونق بیشتر طوری که معهد اساتید باشد و در سایه آن علما و فضلا و دانشمندان تربیت شوند، اداره کنند.

به گزارش سوادکوه آنلاین، این مرجع تقلید در دیدار حجت‌الاسلام‌والمسلمین رجبی، قائم مقام ریاست مؤسسه و جمعی از معاونین مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) ضمن خیر مقدم به مسئولین مؤسسه، اظهار داشت: دستاوردها و برکات فراوان این مؤسسه به برکت و عنایت آیت‌الله مصباح است.
وی با بیان اینکه مؤسسه امام خمینی(ره) یکی از موسسات پربرکت می‌باشد، تاکید کرد: فعالیت‌های علمی ما نیز باید براساس ملاک الهی در آیه شریفه «والله انبتکم من الارض نباتا» باشد، یعنی باید طوری عمل کنیم که ثمره این تلاش‌های علمی چند برابر در اختیار دیگران قرار گیرد.
آیت الله جوادی آملی ضمن انتقاد از نهال فروشی در عرصه علمی، اظهار داشت: جامعه حوزوی ما برای تربیت نسل علمی آینده که بتواند جایگزین ستون‌های علمی حوزه شود، برنامه‌ریزی ندارد و ما متاسفانه کمبود افراد شاخصی مانند شیخ انصاری، علامه طباطبایی، شهید مطهری و ... را در چند دهه اخیر در هریک از عرصه‌های علمی حوزه احساس می‌کنیم.
استاد درس خارج حوزه با اشاره به مشکلات جامعه مسلمانان، اظهار داشت: اینکه ما می‌بینیم تفکرات انحرافی و التقاطی بین مسلمانان به وجود آمده، به اسم مسلمان خون مسلمان دیگری ریخته می‌شود، تفکر وهابی و داعش جولان می‌دهد، اینها به خاطر کم توجهی به عرصه‌های کلامی و فلسفی در حوزه است.
این مرجع تقلید ضمن شکرگذاری از تلاش صورت گرفته در مؤسسه، یادآور شد: امیدواریم ذات اقدس الهی بر ما منت بگذارد، اشراف آیت‌الله مصباح را بیشتر کند، ایشان را حفظ کند و به ایشان سلامتی عنایت کند تا این مؤسسه پربرکت را با رونق بیشتر طوری که معهد اساتید باشد و در سایه آن علما و فضلا و دانشمندان تربیت شوند، اداره کنند.

 

 


منبع : رسا

Errn : 003

در حال حاضر مشکلی در رابطه با تنظیمات بانک اطلاعاتی وجود دارد!!!

لطفا دقایقی دیگر سعی کنید.

باتشکر.

Site Admin