پنج شنبه 03 خرداد 1397 18:07:31

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 3367

تاریخ انتشار : 18/12/1392 - 07:50

اختصاصی/ تذکری دوستانه به مسئولین دوست داشتنی:

میدان اصلی شهر نماد شهر است یا محل نصب بنر!

با نگاهی گذرا به میدان اصلی شهرمان در می یابیم این محل به جای آنکه نمادی برای شهر باشد به محلی برای نصب بنر تبدیل شده است.

میدان اصلی شهر نماد شهر است یا محل نصب بنر!

به گزارش سوادکوه آنلاین، چندی پیش روابط عمومی شهرداری زیراب  طی خبری اعلام کرد که  به مناسبت روز درختکاری و فرا رسیدن نوروز  باستانی اقدام به فضاسازی میدان اصلی شهر و بلوارهای مسیر ایستگاه آلاشت  تا پمپ بنزین کرده است. به همین منظور سری به میدان اصلی شهر زدیم تا اقدامات شهرداری را در این مورد بررسی کنیم اما هر چه گشتیم تغییر اساسی در وضع میدان ندیدیم!

تنها چند اصله نهال آن هم به فجیع ترین وضع ممکن از درون میدان سر برون آورده بود و از همه بدتر بنرهای نصب شده در اطراف میدان دل آدمی را بیشتر به درد می آورد.

البته این را باید گفت که کار فضاسازی وگل کاری هنوز نیمه کاره است و تمام نشده، اما سالی که نکوست از بهارش پیداست...

آقای شهردار محترم، مسئولین عزیز شورای شهر! میدان اصلی هر شهر نماد آن شهر محسوب می شود آیا بهتر نیست از معماران بزرگ  برای فضاسازی و ارائه یک فونداسیون زیبا که برازنده شهری چون زیراب باشد استفاده کرد؟

شهر زیراب و شهرستان سوادکوه پتانسیل تبدیل شدن به یکی از قطب های گردشگری را دارد، اما جاذبه های طبیعی برای جذب توریست وگردشگران کفایت نمی کند، فضای شهری وامکاناتی  که در اختیار مسافران قرار می گیرد از عوامل مهم برای جذب مسافران است به خصوص میادین اصلی و بلوارهای شهری که دروازه ورودی مسافران است و شهر با آن شناخته می شود.

مسئولین گرانقدر! آیا بهتر نیست بودجه بیشتری صرف فضاسازی و زیبایی شهر اختصاص یابد؟ آیا زیباتر نخواهد بود به جای کاشت این نهال های نامرتب وکوتاه و بلند از آب نماهای شکیل و تندیس های جالب استفاده کرد؟ یا حداقل نهال ها را به شکل های جالب ودیدنی هرس کرد!

از همه مهمتر چرا بنرهای تبریک و تسلیت و... باید در میدان شهر نصب شود؟ هرشهری باید جایگاهی برای نصب این بنرها داشته باشد. میدان اصلی حکم نگین انگشتری را دارد آیا کسی حاضر است نگین انگشتری اش را با چیزهای حاشیه ای  زشت و بدقواره جلوه دهد؟

از قدیم گفته اند: هنرنزد ایرانیان است و بس... پس بیایم هنر دست ایرانی را در شهرهایمان جاری سازیم، بیایم بستری را بسازیم تا شهرمان وابسته به معادن ذغال سنگ وکک نباشد که با تعطیلی آن  کاسه چه کنم چه کنم به دست بگیریم و بیکاری در شهرمان غوغا کند، بیایم از زیراب وسوادکوه شهر و شهرستانی بسازیم که زیبایی های بکرش آوازه  هر جهانگرد و مسافری باشد و بتوانیم از طریق صنعت توریسم، فضای اقتصادی شهرمان را رونق دهیم.

نویسنده : سارا ربیعی

برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر یکشنبه 18 اسفند 1392 - 20:39
  همشهری

  با سلام. از روزی که شورای شهر جدید اومدن فقط دنبال آزادمهر هستند و فقط روح کم کنی. آقای محترم عضوء شورای شهر تو که خودت امضا کردی و دوران خودت بوده و آزادمهر را دادی.! آقای علینژاد شما و یکی از اعضاء دیگه شورا شنیدیم مخالف مصوبه ای که خودتان کرده اید شده و قادر به دایر نمودن اداره ورزش در زیراب نیستید. شما به جوانان این شهر دارید خیانت میکنید.مطمئن باشید در یک مراسم بزرگ در سطح شهر مطرح خواهد شد.

  3 0
 • پاسخ به نظر شنبه 24 اسفند 1392 - 16:55
  سوادکوهی

  با سلام به عرض می رساند ضمن توجه از حسن نظر شما نگارنده مطلب فوق و حساسیت های بجای شما به استحضار میرساند به جای ایرادهای قوم بنی اسرائیلی و چه کنم چه کنم ها نظر شما را به اطلاعیه شهرداری درخصوص نماد شهر زیراب معطوف می دارد امید است بدنبال تخریب اشخاص نباشیم و راهکار ارایه دهیمو...

  0 0
  پنج شنبه 29 اسفند 1392 - 19:14
  سارا

  با سلام بنده قصد تخریب کسی را ندارم وفقط سوژه ها را زیر ذره بین می برم بهتره نقد پذیر باشیم.هر نقد ونظری که رائه می شه فقط برای بهبود وضعیت شهرمونه من به ادما نگاه نمی کنم که اگه اینطور بود هجوم نقدهام بیشتر می شد.

  +0 -0
دیدگاه شما در مورد : میدان اصلی شهر نماد شهر است یا محل نصب بنر!

میدان اصلی شهر نماد شهر است یا محل نصب بنر!

 • پربازدیدترین ها