چهار شنبه 27 دی 1396 00:52:06

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 33620

تاریخ انتشار : 25/08/1394 - 21:55

واکنش نجفی به اظهارات یک کارشناس آمریکایی درباره pmd

نجفی در واکنش به اظهارات یک کارشناس آمریکایی گفت: براساس بند ١٤ برجام ١+٥ متعهدند قطعنامه‌ای را به شورای حکام آژانس ارائه دهند که هدف آن بستن موضوع پی ام دی است.

به گزارش سوادکوه آنلاین، "رضا نجفی" سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی در خصوص نقل قول منتشر شده از یک کارشناس آمریکایی که در حال حاضر هیچ مقام رسمی ندارد و برخی از آن تحت عنوان بسته نشدن پرونده پی ام دی تفسیر کرده اند، گفت: باید توجه شود که طبق بند 14 برجام، اعضای 1+5 متعهد هستند قطعنامه ای را به{اجلاس 24 آذر}شورای حکام ارائه کنند که هدفش بستن موضوع (closing the issue) است. طرفهای مقابل هم می‌دانند که شرط اجرای برجام بسته شدن پرونده است.

 
وی افزود: متاسفانه برخی قبلا هم به تبعیت از منابع غربی تیترهایی همچون "آمانو و 12 نفر از بازرسان آژانس برای بازرسی از تاسیسات نظامی پارچین به تهران آمده اند" یا "رسانه های غربی: آمانو با دانشمندان ایرانی مصاحبه می کند" در سایتهای خود زده بودند که کاملا گمراه کننده و خلاف نقشه راه بود و در واقع نه بازرسی وارد سایت پارچین شد و نه هیچ دانشمند هسته ای با آمانو یا بازرسان مصاحبه کرد. الان هم حرف یک فردی که هیچ مسئولیتی ندارد بعنوان نتیجه قطعی فرض شده است. اینکه چرا برخی سایتها دنبال منفی بافی هستند و دلایل آن، چون مربوط به بحثهای سیاسی داخلی است فعلا به سکوت برگزار می کنیم. 
 

 

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : واکنش نجفی به اظهارات یک کارشناس آمریکایی درباره pmd

واکنش نجفی به اظهارات یک کارشناس آمریکایی درباره pmd