چهار شنبه 05 اردیبهشت 1397 01:23:46

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 33618

تاریخ انتشار : 25/08/1394 - 21:16

راهکار الازهر برای مبارز با ایدئولوژی داعش در اروپا

معاون شیخ‌الازهر مصر اعلام کرد برای مواجهه با ترویج ایدئولوژی گروه تروریستی داعش در میان اروپایی‌ها، باید مراکز تعلیمی وابسته به الازهر در این کشورها تاسیس شود.

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از خبرگزاری فرانسه، «عباس شومان» معاون شیخ‌الازهر، امروز در گفت‌وگویی مطبوعاتی تصریح کرد برای مقابله با ایدئولوژی افراطی گروه تروریستی داعش که اخیرا حمله‌های خون‌باری را در فرانسه مرتکب شده است، بایستی مبلغان مذهبی میانه‌رویی به اروپا اعزام شوند.

شومان گفت: «قطعا برای اجرایی کردن این ایده، یک برخورد روشنفکرانه ضروری است و نباید به برخوردهای امنیتی محدود شود. این راهکار الازهر است.»

وی خاطرنشان کرد الازهر به‌عنوان مهم‌ترین نهاد آموزشی و پژوهشی مذهبی در جهان اسلام قبل از حملات تروریستی در پاریس، به مقام‌های فرانسوی توصیه کرده بود که فرانسه به مبلغان مذهبی میانه‌رو در این کشور نیاز دارد.

«احمد الطیب» شیخ‌الازهر حمله‌ها و انفجارهای «وحشیانه» پاریس را محکوم و تأکید کرده بود چنین اقداماتی با آموزه‌های اسلامی و ارزش‌های دمکراتیک کشورهای متمدن در تضاد است.

معاون شیخ‌الازهر در ادامه گفت: مشکل اروپایی‌ها این است که افرادی که بر گفتمان مذهبی کنترل دارند، نیاز دارند که خودشان و مواضعشان را مورد بازبینی قرار دهند. اروپایی‌ها همچنین باید مطمئن شوند کسانی که مسوول گفتمان مذهبی هستند، به گسترش تروریسم کمک نمی‌کنند.»

شومان پیشنهاد تاسیس یک مرکز تعلیمی وابسته به الازهر در فرانسه را مطرح کرد و اظهار داشت که علمای مذهبی این مرکز پیشنهاد شده باید در مواجهه با افراط‌گرایان «مورد حمایت قرار گیرند.»

 

 

 

 

منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : راهکار الازهر برای مبارز با ایدئولوژی داعش در اروپا

راهکار الازهر برای مبارز با ایدئولوژی داعش در اروپا

  • پربازدیدترین ها