یکشنبه 31 تیر 1397 17:14:04

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 33599

تاریخ انتشار : 25/08/1394 - 14:54

جریمه شکار پلنگ ایرانی 20 برابر شد

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور گفت: به‌منظور حفاظت از حیات‌وحش جریمه شکار پلنگ ایرانی 20 برابر شده است.

به گزارش سوادکوه آنلاین، معصومه ابتکار بعدازظهر امروز در دیدار با مقامات قضایی استان فارس اظهار داشت: تصمیم 20 برابر شدن شکار پلنگ ایرانی در شورای عالی محیط‌زیست کشور تصویب شده است.

وی درعین‌حال افزود: شورای عالی محیط‌زیست کشور برای سایر جانداران حیات‌وحش، میزان جریمه را به پنج برابر نسبت به گذشته افزایش داده است.

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور همچنین گفت: هم‌اکنون 11 درصد از مساحت کشور تحت حفاظت ما است که باید این مقدار به 16 درصد برسد.

وی با تأکید بر آموزش قضایی محیط‌بانان خاطرنشان کرد: با دستورالعمل‌های جدیدی که برای ضابطان قضایی صادرشده، سال گذشته 850 محیط‌بان در این دوره‌ها شرکت کردند.

ابتکار افزود: هرچه دسترسی کارکنان حفاظت محیط‌زیست به‌روزآمدترین اطلاعات حوزه خود افزایش یابد، کارایی آنان بیشتر می‌شود.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به 115 شهید محیط‌بان کشور گفت: 22 نفر از این تعداد در استان فارس شهید شده‌اند و افزونی شمار این شهدا به دلیل درگیری‌های پیشین با متخلفان است.

وی همچنین یادآور شد: هم‌اکنون چهار لایحه مهم محیط‌زیست برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارائه‌شده که شامل لایحه هوای پاک، لایحه حفاظت از خاک، لایحه حفاظت از تالاب‌ها و لایحه ارزیابی زیست‌محیطی است که سازمان حفاظت از محیط‌زیست به این قوانین نیاز دارد.

ابتکار اظهار داشت: 240 هکتار از اراضی مناطق حفاظت‌شده فارس آزادسازی شده و مشابه این اقدام در استان‌های مازندران، تهران، هرمزگان و برخی استان‌ها انجام‌گرفته است.

 

منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : جریمه شکار پلنگ ایرانی 20 برابر شد

 جریمه شکار پلنگ ایرانی 20 برابر شد