شنبه 02 تیر 1397 00:59:50

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 33461

تاریخ انتشار : 23/08/1394 - 13:10

بررسی مفقود شدن رکن‌آبادی در کمیسیون امنیت ملی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با حضور در کمیسیون آموزش و تحقیقات به سئوال ۱۳ نماینده مجلس پاسخ می‌دهد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، کمیسیون‌های تخصصی مجلس یکشنبه، دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری تشکیل جلسه خواهند داد.

بررسی بسته رونق اقتصادی دولت در شرایط پساتحریم در کمیسیون حمایت از تولید ملی

کمیسیون اصل ۹۰ یکشنبه هفته جاری وضعیت شرکت توسعه گردشگری و ساختمان پردیسبان ایرانیان را بررسی خواهد کرد.

علاوه بر این در روز دوشنبه در نوبت اول نشستی با مسئولان وزارت نیرو، کشاورزی، دادگستری و دادستانی کل کشور درباره چاه‌های کشاورزی فاقد پروانه بهره‌برداری خواهد داشت. در نوبت دوم نیز با مسئولان بیمه مرکزی، بیمه ایران و وزارت اقتصاد درباره بیمه توسعه تشکیل جلسه خواهد داد.

این کمیسیون روز چهارشنبه مبارزه با زمین‌خواری را بررسی می‌کند.

کمیسیون حمایت از تولید ملی سه‌شنبه هفته جاری موضوع حمایت از تولید ملی و اقتصاد مقاومتی و همچنین بسته پیشنهادی دولت در خروج از رکود در شرایط پساتحریم را با حضور مسئولان ذیربط بررسی خواهد کرد.

فرهادی به ۱۳ سئوال نمایندگان در کمیسیون آموزش پاسخ می‌دهد.

دوشنبه هفته جاری وزیر علوم و تحقیقات برای پاسخ به ۱۳ سئوال نمایندگان در این کمیسیون حضور خواهد یافت.

روز چهارشنبه نیز اعضای کمیسیون بررسی گزارش عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان بر اساس ماده ۲۳۶ آئین‌نامه داخلی مجلس را بررسی می‌کنند.

بر اساس این ماده از آئین‌نامه، نمایندگان تخلفات را در قالب گزارش به صحن اعلام می‌کنند و در صورت تصویب صحن، در قالب شکایت به قوه قضاییه ارسال می‌شود.

ربیعی برای پاسخ به سئوال ۹ نماینده به کمیسیون اجتماعی دعوت شد

یکشنبه هفته جاری کمیسیون اجتماعی نشست مشترکی با مسئولان سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می‌کند.

روز دوشنبه نیز در نوبت اول هفت نفر از اعضای کمیسیون جهت عضویت در کمیسیون مشترک بررسی طرح انتزاع وظایف و اختیارات بخش تجارت از وزارت صنعت و معدن و تشکیل وزارت بازرگانی انتخاب می‌شوند.

علاوه بر این در نوبت عصر روز دوشنبه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزیر اقتصاد برای پاسخگویی به سئوالات ۱۰ نماینده مجلس در کمیسیون اجتماعی حضور می‌یابد.

کمیسیون اقتصاد به دستور لاریجانی مشکلات فولاد امیرکبیر اراک را بررسی می‌کند

کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یکشنبه هفته جاری بررسی مشکلات فولاد امیرکبیر اراک را که از سوی رئیس مجلس به این کمیسیون ارجاع شده است را در دستور کار قرار می‌دهد.

علاوه بر این بررسی مشکلات شرکت مس آذربایجان با سازمان بورس و اوراق بهادار پیرو درخواست دهقانی نماینده ورزقان در دستور کار کمیسیون قرار دارد.

روز دوشنبه نیز رسیدگی به مسائل بانکی در خصوص الزامات مورد نیاز مشخصات صاحبان حساب در بانک‌های کشور با حضور مسئولان ذیربط اقتصادی و بانکی رسیدگی خواهد شد.

بررسی حادثه منا و مفقود شدن رکن‌آبادی در کمیسیون امنیت ملی

یکشنبه هفته جاری کمیسیون امنیت ملی گزارش آیت‌الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی را استماع خواهد کرد.

علاوه بر این در روز دوشنبه نیز حادثه منا و مفقود شدن رکن‌آبادی با حضور مسئولان ذیربط بررسی می‌شود.

کمیسیون انرژی مدل جدید قراردادهای نفتی را بررسی می‌کند

کمیسیون انرژی یکشنبه هفته جاری اساسنامه شرکت ملی نفت ایران را با حضور مسئولان وزارت نفت، سازمان مدیریت و سازمان بازرسی بررسی خواهد کرد.

در روز دوشنبه نیز مدل جدید قراردادهای نفتی وزارت نفت با حضور مسئولان وزارت نفت، سازمان بازرسی، دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌ها بررسی خواهد شد.

علاوه بر این در جلسه نوبت عصر روز دوشنبه گزارش عبور از اوج مصرف برق در تابستان ۹۴ با حضور معاون برق و انرژی وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت توانیر بررسی خواهد شد.

کمیسیون برنامه و بودجه گزارش عملکرد بودجه مجلس در سال ۹۳ را بررسی می‌کند

کمیسیون برنامه و بودجه روز یکشنبه به گزارش عملکرد بودجه سال ۹۳ مجلس شورای اسلامی رسیدگی خواهد کرد.

علاوه بر این در جلسه دیگر کمیسیون از امیر اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) جهت ارائه گزارش عملکرد و وضعیت اعتبارات این قرارگاه دعوت به عمل آمده است.

روز دوشنبه نیز معاونان و مدیران سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای بحث و تبادل نظر پیرامون وضعیت تخصیص و پرداخت اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای قانون بودجه سال ۹۴ در این کمیسیون حضور خواهند یافت.

وزیر بهداشت به ۱۵ سئوال نمایندگان در کمیسیون بهداشت پاسخ می‌دهد

کمیسیون بهداشت نیز یکشنبه هفته جاری گزارش مسئولان وزارت بهداشت و وزارت کشور، سازمان محیط‌زیست و شهرداری تهران در خصوص امحای بهداشت زباله‌های بیمارستانی را استماع می‌کند.

علاوه بر این در جلسه دیگری، راهکارهای اجرایی در جهت کاهش تقاضا و مصرف مواد مخدر در کشور بررسی خواهد شد.

روز دوشنبه نیز جلسه کارگروه بررسی طرح واگذاری خدمات حمایتی به کمیته امداد امام (ره) و خدمات توانبخشی به سازمان بهزیستی بررسی خواهد شد.

در جلسه روز دوشنبه همچنین وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای پاسخ به چهار نماینده و وزیر بهداشت برای پاسخ به ۱۵ سئوال نمایندگان در کمیسیون بهداشت حضور خواهند یافت.

رحمانی‌فضلی به ۱۱ سئوال نمایندگان در کمیسیون شوراها پاسخ می‌دهد

کمیسیون شوراها نیز دوشنبه هفته جاری از وزیر کشور برای پاسخ به ۱۱ سئوال نمایندگان دعوت به عمل آورده است.

بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد صندوق بازنشستگی فولاد با حضور ربیعی در کمیسیون صنایع

کمیسیون صنایع و معادن نیز با دعوت از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد صندوق بازنشستگی فولاد را بررسی خواهد کرد و گزارشی از وضعیت بنگاه‌های صنعتی و معدنی تحت پوشش وزارتخانه به ربیعی ارائه می‌شود.

همچنین دعوت از رئیس صندوق توسعه ملی به منظور بررسی گزارش کمیته حمل و نقل در نحوه نوسازی ناوگان هوایی با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی و گزارش عملکرد برنامه‌های آتی این صندوق در حوزه عمرانی در دستور کار این کمیسیون قرار دارد.

حضور ربیعی در کمیسیون عمران و بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد عمرانی تامین اجتماعی

انتخاب یک نفر از اعضای کمیسیون برای عضویت در کمیسیون مشترک رسیدگی به لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه‌های توسعه‌ای کشور نیز در دستور کار روز یکشنبه کمیسیون عمران قرار گرفته است.

همچنین بر اساس دستور کار روز دوشنبه کمیسیون عمران علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد عمرانی شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و نیز ارائه گزارش عملکرد و برنامه‌های این وزارتخانه و مجموعه‌های وابسته در حوزه عمران در دستور کار کمیسیون فوق قرار دارد.

بررسی لایحه اصلاح قانون موافقتنامه تاسیس دالان حمل و نقل و گذر بین‌المللی بین دولت‌های جمهوری اسلامی ایران، سلطان‌نشین عمان، قطر، ترکمنستان و جمهوری ازبکستان نیز در دستور کار روز دوشنبه کمیسیون عمران قرار دارد.

پاسخگویی جنتی به سئوال ۷ نماینده در کمیسیون فرهنگی مجلس

بر اساس این گزارش کمیسیون فرهنگی، انتخاب یک نفر از اعضا به منظور عضویت در کمیسیون مشترک رسیدگی به لایحه تنظیم برخی از احکام توسعه‌ای کشور و بررسی طرح تشکیل سازمان قرآن کریم را در روز یکشنبه در دستور کار خود دارد.

این کمیسیون همچنین در روز دوشنبه نیز از علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای پاسخ به سئوالات شهلا میرگلوی بیات نماینده ساوه، جبار کوچکی‌نژاد نماینده رشت، عباسعلی منصوری آرانی نماینده کاشان، سید حسین بهدشتی نماینده آبادان، حمید رسایی نماینده تهران، زهره طبیب‌زاده نوری نماینده تهران و محمد فیروزی نماینده نطنز دعوت کرده است.

حضور پورمحمدی در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس

کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس نیز در روز یکشنبه بررسی لایحه تشریفات (پروتکل) انتقال محکومین به حبس الحاقی به موافقتنامه معاضدت قضایی متقابل در امور کیفری بین جمهوری اسلامی ایران و دولت ترکمنستان و نیز بررسی لایحه مبارزه با تامین مالی تروریسم را در دستور کار خود دارد.

این کمیسیون در روز دوشنبه نیز از مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری برای پاسخ به سئوال رجایی نماینده اراک و خجسته نماینده مردم همدان دعوت کرده است.

بررسی لایحه حفاظت و بهره‌برداری از منابع ژنتیکی در کمیسیون قضایی و حقوقی

به گزارش مهر، همچنین انتخاب یک نفر از اعضا به منظور عضویت در کمیسیون مشترک لایحه تنظیم برخی از تنظیم احکام برنامه‌ توسعه‌ای کشور و نیز ادامه بررسی لایحه حفاظت و بهره‌برداری از منابع ژنتیکی در دستور کار روز یکشنبه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی و نیز بازدید از باغ گیاه‌شناسی ملی ایران در موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور و جلسه مشترک با رئیس موسسه و گزارش عملکرد برنامه‌های آتی این موسسه نیز در دستور کار روز دوشنبه این کمیسیون قرار دارد.

بر اساس این گزارش کمیسیون لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، انتخاب هیات رئیسه کمیسیون را در روز سه‌شنبه و کمیسیون مشترک رسیدگی به لایحه مدیریت حوادث غیرمترقبه کشور، رسیدگی به لایحه مدیریت حوادث غیرمترقبه کشور را در روز دوشنبه در دستور کار خود دارند.

 
 

منبع : مهر
دیدگاه شما در مورد : بررسی مفقود شدن رکن‌آبادی در کمیسیون امنیت ملی

بررسی مفقود شدن رکن‌آبادی در کمیسیون امنیت ملی

  • پربازدیدترین ها