یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 18:35:14

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 33439

تاریخ انتشار : 22/08/1394 - 23:08

امیرعبداللهیان در نشست وین شرکت می کند

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در نشست وین برای رسیدگی به مساله سوریه، حضور می‌یابد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، دور جدید گفت‌وگوهای وین درباره حل و فصل بحران سوریه در حالی برگزار می شود که قرار است 'حسین امیرعبداللهیان' به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در این نشست حضور یابد.

دور نخست گفت‌وگوهای سیاسی برای حل بحران سوریه با حضور روسیه، آمریکا، عربستان و ترکیه برگزار شد و پس از آن، 'سرگئی لاوروف' گزارشی از ان نشست به وزیر امور خارجه کشورمان ارائه کرد.

دور دوم این نشست در حالی برگزار شد که 'محمدجواد ظریف' وزیر خارجه کشورمان به نمایندگی از ایران در آن حضور یافت و ناظران مسائل منطقه نفس حضور ایران در این دور از گفت و گوها را مثبت ارزیابی کردند.

این در حالی است که طی ماه های گذشته مقامات غربی بارها بر ضرورت حضور ایران در نشست های مربوط به حل و فصل سیاسی بحران سوریه تاکید کرده اند.

بر اساس تصمیم دور گذشته نشست وین، قرار است در این دور که 23 آبان در وین برگزار می شودف نمایندگان دولت سوریه و مخالفان دولت این کشور نیز حضور یابند.

دو موضوع مهم تعیین گروه های تروریستی و توافق درباره ادامه کار، دستور کار این دور از گفت‌و‌گوهای وین است.

وزیر امور خارجه کشورمان هفته گذشته در نشست خبری مشترک با دیدیه ریندرس وزیر خارجه بلژیک گفت: ایران به دو اصل مبارزه با تروریسم به عنوان وظیفه ای بین المللی و تعیین سرنوشت مردم سوریه توسط مردم این کشور اعتقاد دارد.

برگزاری این دور از گفت‌وگوهای وین با عزیمت ظریف همراه با ریس جمهوری کشورمان به ایتالیا و فرانسه همزمان است.

 

 


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : امیرعبداللهیان در نشست وین شرکت می کند

امیرعبداللهیان در نشست وین شرکت می کند

  • پربازدیدترین ها