یکشنبه 02 اردیبهشت 1397 18:39:52

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 33437

تاریخ انتشار : 22/08/1394 - 20:08

امام جمعه جویبار در یادواره 46 تن از شهدای فرهنگی و دانش آموز سوادکوه:

دشمن امروز در صدد نفوذ از راه مغزها و دلها است

امام جمعه جویبار در یادواره 46 تن از شهدای فرهنگی و دانش آموز سوادکوه اظهار کرد:دشمن امروز در صدد نفوذ از راه مغزها و دلها است.

دشمن امروز در صدد نفوذ از راه مغزها و دلها است

به گزارش سوادکوه آنلاین در ابتدای مراسم یادواره 46 تن از شهدای فرهنگی و دانش آموز سوادکوه سرهنگ محمد ابراهیمی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سوادکوه با اشاره به برگزاری جلسات ستادی برگزاری این یادواره، گفت: برگزاری مراسم یادواره شهدای دانش‌آموز و فرهنگی یاد‌آور تجربیات کلاس درس و جبهه است.

وی خاطر نشان کرد: انتقال ارزش‌های دفاع مقدس و تقویت ارزش‌ها و اصول انقلاب اسلامی از مهم‌ترین دلایل برگزاری یادواره شهداست.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سوادکوه ادامه داد: فرهنگیان و دانش‌آموزان شهید با تحصیل و نیز دفاع از دین و میهن در برابر تجاوز دشمنان درس ایثار و فداکاری را به ما آموختند.

ابراهیمی در پایان با بیان اینکه ادامه مسیر شهدا از وظایف ما در زندگی امروز است،  تاکید کرد: حرکت در مسیر شهدا، توفیق الهی است و حضور در مراسم‌های شهدا دارای برکات فراوانی است.

در ادامه مراسم حجت‌الاسلام محمد‌اسماعیل قلی پور با اشاره به حضور و تشییع 2 شهید غواص در مدارس سوادکوه اظهار کرد: از دید‌گاه امام راحل مطالعه وصیت‌نامه شهدا با عبادت 70 ساله در کنار شهدا بیان می‌شود و مقام معظم رهبری برگزاری یادواره شهدا را کمتر از شهادت نمی‌دانند.

وی تاکید کرد: یاد شهدا موجب حسرت به مقام آنان، ایجاد غصه به دلیل قدر ندانستن خون شهیدان و توجه به اتمام حجت شهیدان است.

امام جمعه جویبار خاطر نشان کرد: شهدا از هر صنف و قشری بودند و برای هر گروهی، الگو و نمونه‌ای از شهید سراغ داریم، شهیدان دفاع مقدس، حجت را بر ما تمام کردند و هیچ بهانه‌ای برای عدم دست‌یابی به آرمان‌ها، پذیرفتنی نیست.

قلی پور به جمله‌ای از آیت‌الله مشکینی درباره برتری لباس خونی رزمندگان بر 20 سال نماز با لباس تمیز نماز‌گذار شب اشاره کرد و گفت: ما باید به سوی کمال حرکت کنیم و شناخت استعداد‌ها، داشتن الگو، برنامه‌محوری و تلاش سه عامل دست‌یابی به کمال و نا‌امیدی، غصه بر شکست گذشته و رفیق نامناسب از عوامل شکست فرد است.

وی در پایان با اشاره به افزایش طلاق در جامعه و تلاش دشمنان برای سست کردن بنیان خانواده، گفت: دشمن امروز درصدد نفوذ از راه مغز و دل‌های ما است و باید با احساس مسئولیت مانند شهدا در مسیر آرمان‌های مورد نظر شهیدان حرکت کنیم.

پخش کلیپ،اجرای سرود و مداحی از دیگر برنامه های این مراسم بود.دیدگاه شما در مورد : دشمن امروز در صدد نفوذ از راه مغزها و دلها است

دشمن امروز در صدد نفوذ از راه مغزها و دلها است

  • پربازدیدترین ها