سه شنبه 04 اردیبهشت 1397 14:48:08

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 33414

تاریخ انتشار : 22/08/1394 - 17:31

تاخیر در واریز یارانه‎ها به یک ماه رسید/یارانه آبان ماه چه وقت واریز می‎شود؟

یارانه نقدی می‌بایست در روز 22 ماه جاری واریز می‌شد، اما گویا تاخیر واریز به این ماه (مرحله 57) نیز قدم گذاشته و هنوز زمان پرداخت مشخص نیست.

تاخیر در واریز یارانه‎ها به یک ماه رسید/یارانه آبان ماه چه وقت واریز می‎شود؟

به گزارش سوادکوه آنلاین، از سال 89 اجرای هدفمندی یارانه ها در کشور شروع شد و از آن زمان تاکنون دولت 45هزار و 500 تومان یارانه برای کمک به اقشار کم‌درآمد را در دستور کار خود قرار داد.

از زمانی که یارانه‌ها به ادبیات اقتصادی اضافه شد تاریخ واریز یکسره در حال تغییر و تاخیر بوده تا جاییکه الان بازه زمانی تاخیرها به جایی رسیده حتی زمان دقیقی برای واریز ان از سوی مسولان مشخص نشده است.
 
طی بررسیهای به عمل آمده از این موضوع متاسفانه زمان واریز یارانه از خرداد ماه سالجاری با تاخیر 4 الی 5  روز به دست می‌رسد که بیانگر بی‌نظمی مسئولان  است.
 
 گفتنی است یارانه نقدی می بایست در روز 22 ماه جاری واریز می‌شد اما گویا تاخیر واریز به این ماه (مرحله  57) نیز قدم گذاشته و هنوز زمان دقیق اعلام نیست. 
 
در حال حاضر تاخیر در واریز یارانه ها به صورت سرانگشتی به یک ماه رسیده است و مردم یک ماه یارانه طلب دارند، آیا دولت این مبلغ را واریز می کند؟ اکنون نیز مردم منتظر هستند که یارانه نقدی این ماه نیز با 5 روز تاخیر واریز می شود؟
 
متاسفانه مسئولان اقتصادی دولت به صورت چراغ خاموش یارانه را با 4 روز تاخیر واریز می کنند و هیچ اطلاع رسانی دقیقی نیز در مورد زمان دقیق واریز یارانه صورت نمی گیرد.
 
براساس این گزارش از آنجا که اکثر مردم معیشت خود را از طریق همین یارانه تامین می‌کند چرا دولت برنامه ریزی مدونی ندارد که ماهیانه یارانه به موقع واریز نماید چرا که با این روش اعتماد مردم نسبت به دولت سلب می‌شود.
 
مهدی تقوی کارشناس اقتصادی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص تاخیر واریز یارانه از سوی دولت گفت: سیستم یارانه‌ها از اول اشتباه بود که این موضوع از دولت سابق به دولت کنونی به ارث رسیده است. به طوری که دولت جدید باید کلی هزینه پرداخت نماید تا یارانه‌ها به دست مردم برسد.
 
وی تاکید کرد: بنابر این اول ماه واریز نمی‌شود و با تاخیر به دست مردم می‌رسد ولی به هر حال عده‌ای از این یارانه‌ها بهره مند می‌شوند شاید دلیل تاخیر یارانه‌ها به دلیل نبود اعتبار در بودجه کشور باشد.


این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: این سیستم غلط بوده طوری که در کشور انگلستان مردم یارانه داشتند ولی نقدا به مردم پرداخت نمی‌شد از ثروت‌مندان مالیات بالا گرفته و آن را روی کالا‌ها به صورت یارانه به مردم می‌دادند.این بدترین شکل یارانه بوده است که به هر نفر 45 هزارو 500 تومان داده و چند برابر آن با تورم از جیب مردم خارج می‌شد بنابر این این بلا هنوز گریبانگیر مردم است.

وی افزود: برای جبران کسر بودجه گاز را با قیمت بالا به مصرف کننده می‌دادند که این امر باعث افزایش هزینه‌ها و تورم شده که باعث شده قدرت خرید مردم کم شود.

وی در پایان تصریح کرد: این سیستم به طور کلی به ضرر مردم است و در حال حاضر یارانه‌ها گریبانگیر دولت شده است که دولت با این پول‌ها می‌تواند سرمایه گذاری کند و اشتغال ایجاد کند در دولت یازدهم تورم کاهش یافته و نرخ رشد منفی، مثبت گردیده است و با پول‌های بلوکه شده می‌تواند وضعیت اقتصادی را بهتر کند.
 
 
 

منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : تاخیر در واریز یارانه‎ها به یک ماه رسید/یارانه آبان ماه چه وقت واریز می‎شود؟

تاخیر در واریز یارانه‎ها به یک ماه رسید/یارانه آبان ماه چه وقت واریز می‎شود؟

  • پربازدیدترین ها