سه شنبه 04 اردیبهشت 1397 21:04:39

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 33394

تاریخ انتشار : 22/08/1394 - 12:31

اعتراف صریح مقام آمریکایی به حمایت همه جانبه از منافقین

وزیرسابق وزارت امنیت داخلی آمریکا دریک اعتراف صریح اعلام کرد برغم فعالیت های تروریستی گروهک منافقین، واشنگتن همواره به دلیل بی خطر بودن انها برای منافع امریکا، ازاین گروهک حمایت همه جانبه کرده است.

به گزارش سوادکوه آنلاین، 'تام ریدج' وزیر سابق امنیت داخلی آمریکا، درمصاحبه تلویزیونی با وال استریت ژورنال، ازاعطای تعهدات کتبی امریکا به اعضای این گروه تروریستی پرده برداشت و گفت: دولت امریکا به اعضای این گروهک امان نامه ای مبنی بر حفظ امنیت جانی را داده است.

وی در ادامه افشا کرد که این گروهک در ازای به اجرا درآوردن برخی خواسته های امریکا موفق شده بود مصونیت وحمایت ازاعضای خود را از امریکا دریافت کند.

وی افزود: متاسفانه برغم این تعهدات، نیروهای عراقی بویژه جیش المختار توانسته اند 5 بار به اردوگاه های محل استقراراعضای این گروهک حمله کنند.

پیش از این خبرگزاری رویترز گزارش داده بود که حدود 15 راکت روز پنجشنبه هفتم آبان ماه به نزدیکی کمپ لیبرتی، محل اسکان اعضای گروهک تروریستی منافقین در جنب فرودگاه بین المللی بغداد اصابت کرد و برخی منابع خبری از جمله منافقین نیز از هلاکت حسین ابریشمچی ازسرکردگان این گروهک خبر دادند.

وزیر سابق امنیت داخلی آمریکا در ادامه خاطرنشان کرد، ژنرال های آمریکایی و برخی از مقامات ارشد سیاسی این کشور به نمایندگی ازدولت آمریکا با اعطای امان نامه به گروه منافقین، صراحتا حمایت همه جانبه از این گروهک را بر عهده گرفتند.

وی دلیل خلف وعده امریکایی ها درعدم حمایت جدی از منافقین را به دلیل حساسیت مذاکرات هسته ای آمریکا و دیگر قدرت ها با ایران دانست و گفت: امریکا تعهدات خود مبنی برحفظ جان اعضای این گروهک را زیرپا گذاشته و تنها تاکنون نظاره گر بوده است.

حمایت امریکایی ها ازچنین گروهکی با این سوابق، خارج کردن نام آنها از لیست تروریستی واجازه فعالیت به آنها به طور رسمی در خاک این کشور، چهره دوگانه و نفاق دولتمردان امریکایی را برملا می‌کند و نشان می‌دهد آنها خودشان تروریست پرور هستند.

 

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : اعتراف صریح مقام آمریکایی به حمایت همه جانبه از منافقین

 اعتراف صریح مقام آمریکایی به حمایت همه جانبه از منافقین

  • پربازدیدترین ها