جمعه 01 تیر 1397 04:12:03

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 33351

تاریخ انتشار : 21/08/1394 - 18:36

عربستان: ایران باید به حق حاکمیت و استقلال کشورها احترام بگذارد

اعلامیه پایانی عربستان سعودی در اجلاس اخیر اعراب و آمریکای جنوبی، حکایت از تلاش خاندان سعود برای فریب افکار عمومی به سبک آمریکا و صهیونیسم داشت.

عربستان: ایران باید به حق حاکمیت و استقلال کشورها احترام بگذارد

به گزارش سوادکوه آنلاین، عربستان سعودی در روزهای اخیر سعی داشت با برگزاری دور جدید نشست عربی-آمریکای جنوبی در این کشور، با اجرای برخی سیاست‌ها و رفتار تبلیغاتی نخ‌نماشده‌ای که پیش‌تر نزد دولتمردان آمریکایی و اشغالگران صهیونیستی مشهود بود، به فرافکنی‌های خود و سرپوش گذاشتن بر جنایات در یمن،‌ بحرین و سوریه ادامه دهد.

به نوشته وبگاه خبری العربیه، اعلامیه پایانی چهارمین نشست مشترک اعراب و آمریکای جنوبی در ریاض، در روز چهارشنبه خواستار پاسخ ایران به ادعای شیخ‌نشین امارات درخصوص جزایر سه‌گانه شده است.

العربیه می‌نویسد برخی مسائل منطقه‌ای در حوزه آفریقا و غرب ‌آسیا ازجمله اوضاع یمن و لیبی نیز از بندهای مطرح‌‌شده در بیانیه این نشست بوده است.

شرکت‌کنندگان در اجلاس اعراب و آمریکای جنوبی، در حضور پادشاه سعودی، بر عدم دخالت در امور داخلی کشورها، رعایت حسن همجواری در میان همسایگان و همچنین احترام به حق حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی در منطقه تأکید کردند. اهمیت سرمایه‌گذاری و توسعه روابط تجاری بعنوان عامل استحکام اجتماعی و اقتصادی در منطقه از دیگر نکاتی بود که در روز پایانی نشست ریاض مطرح شد.

وبگاه شبکه العربیه مدعی شده است، کشورهای حاضر در اجلاس اخیر، آنچه را که این رسانه باعنوان دخالت ایران در امور داخلی کشورهای عربی خوانده است محکوم کردند و خواستار پایان دادن به اقدامات تحریک‌آمیز ایران در تضعیف امنیت و ثبات همسایگان عرب شدند.

عادل‌ الجبیر، وزیر خارجه خاندان سعودی، در این جلسه، با قدردانی از کشورهای آمریکای لاتین در به رسمیت شناختن کشور فلسطین، به اهمیت این دور از نشست عربی-‌آمریکای جنوبی، در مبارزه با تروریسم و محکومیت تجاوز به حاکمیت و استقلال کشورهای منطقه اشاره کرد.

 


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : عربستان: ایران باید به حق حاکمیت و استقلال کشورها احترام بگذارد

عربستان: ایران باید به حق حاکمیت و استقلال کشورها احترام بگذارد

  • پربازدیدترین ها