پنج شنبه 06 اردیبهشت 1397 23:44:55

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 33311

تاریخ انتشار : 20/08/1394 - 12:56

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی:

برخی کار فرهنگی در دانشگاه‌ها را با کنسرت و اردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

جمعی از رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با رهبرمعظم انقلاب دیدار کردند.

برخی کار فرهنگی در دانشگاه‌ها را با کنسرت و اردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

به گزارش سوادکوه آنلاین، روسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها صبح امروز (چهارشنبه) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند. 

ایشان در این دیدار با بیان اینکه در تحقیقات علمی باید برای آینده نیازسنجی و محاسبه کرد، خاطر نشان کردند: برخی می‌گفتند نفت داریم چه نیازی به انرژی هسته‌ای است، در قضیه فروش سوخت 20درصد غربی‌ها شروط خفت‌باری گذاشتند، البته به نفع ما تمام شد و جوانان ما با زحمت خودشان آن را تولید کردند، زحمت عمده در غنی‌سازی، مربوط به تبدیل اورانیوم خام تا سطح 20 درصد است، همین آنها را دستپاچه کرد.

رهبر انقلاب افزودند: پایگاه‌های استنادی در دنیا میگویند سرعت پیشرفت ایران 2 رتبه کم شده، این بد است؛ البته متاسفانه برخی در دانشگاه سخنرانی و اصل پیشرفت‌های علمی را انکار می‌کنند، در حالیکه مرکز تحقیقاتی رژیم صهیونیستی از پیشرفت علمی ایران ابراز نگرانی کرده، باید سرعت پیشرفت علمی را حفظ کنیم.

حضرت آیت الله خامنه ای با تاکید بر اینکه دانشگاه باید سهم و نقش خود را در اقتصاد مقاومتی پیدا و به آن عمل کند، فرمودند: در این خصوص حرف زیاد زده شده اما هنوز با آنچه که در واقع عمل باید اتفاق بیفتد فاصله داریم، تازه چند روز است گزارش مسئولین دولتی برای برنامه‌های اجرایی اقتصاد مقاومتی به دست بنده رسیده است.

ایشان افزودند: برخی کار فرهنگی در دانشگاه‌ها را با کنسرت و اردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند، کار فرهنگی یعنی تربیت افراد مؤمن، متخلّق، انقلابی، معتقد به آرمانها، دوستدار کشور و نظام، دارای بصیرت و عمق دینی و سیاسی، با اعتماد بنفس، با انگیزه و سرشار از امید، با فهم درست از موقعیت کشور، معتقد به استقلال، مؤمن به مبانی انقلاب و نظام.


رهبر انقلاب با بیان اینکه جوان باید دارای بصیرت باشد تا به هر شبهه کوچک نلغزد، خاطر نشان کرند: خیلی‌ها که آدمهای بدی نبودند در فتنه 88 بخاطر کمبود بصیرت لغزیدند، شما که معتقد به نظام هستی و حاضر شدی جانت را برای حفظ نظام بدهی وقتی عده‌ای شعار دادند انتخابات بهانه است اصل نظام نشانه است چه باید بکنی، این بدلیل نبودن بصیرت و ملتفت نشدن وظیفه در لحظه لازم است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای تاکید کردند: احساس حقارت خیلی خطرناک است، همه دنیا میگویند ایران کشور عزیز و مقتدری است و دشمنان از نفوذ جمهوری اسلامی ناراحتند، آنوقت برخی در دانشگاه یا در روزنامه با خود کم بینی میگویند ما چیزی نیستیم و منزوی هستیم، حالا خودتان را کم می‌بینید، چرا دیگر ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی را کم می‌بینید؟

مشروح خبر و تصاویر تکمیلی این دیدار متعاقباً منتشر خواهد شد...


منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : برخی کار فرهنگی در دانشگاه‌ها را با کنسرت و اردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

برخی کار فرهنگی در دانشگاه‌ها را با کنسرت و اردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

  • پربازدیدترین ها