دوشنبه 27 آذر 1396 08:49:48

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 33296

تاریخ انتشار : 20/08/1394 - 20:31

یک ژنرال همچون سلیمانی ندارید

سفیر اسبق جمهوری اسلامی ایران در فرانسه در پاسخ به معاون نخست وزیر اردن گفت: شما در جهان عرب یک ژنرال همچون سردار سلیمانی که بتواند تنفس تروریسم را مختل کند، ندارید.

یک ژنرال همچون سلیمانی ندارید

به گزارش سوادکوه آنلاین، سید محمد صادق خرازی خود نوشت: 'فروم جهانی سیاست خارجی برلین بود، در نشست بعد از ظهر سخنرانی داشتم. با معاون نخست وزیر اردن دهان به دهان شدم؛ او از ایران و عزیز ملت ایران قاسم سلیمانی بد گفت!!! من هم حسابی از خجالتش در آمدم و گفتم در تمام جهان عرب و جهان اسلام یک ژنرال سلیمانی که بتواند تنفس تروریسم را مختل کند ، ندارید . گفتم هنوز شرم بشری حمایت از القاعدة و داعش بر پیشانی شماست.'

 در نشست سیاست خارجی برلین که روز گذشته(سه شنبه) برگزار شد، کارشناسانی از آمریکا، ایران، اردن و فرانسه در مورد اوضاع منطقه خاورمیانه بحت و تبادل نظر کردند.
در این میز گرد، خرازی استاندارد دوگانه آمریکا عامل بحران های منطقه معرفی کرد و گفت: ایران در منطقه ای مملو از ناآرامی و تهدیدات امنیتی واقع شده، در حالی که اروپا تنها مسئله ای که از بحران سوریه احساس می کند، موضوع پناهجویان است.
وی ادامه داد: ما می خواهیم در سوریه تمامیت ارضی این کشور از طریق یک راه حل سیاسی حفظ شود.
خرازی اضافه کرد: ما در سوریه یک جنگ داخلی نداریم، بلکه در این کشور جنگ میان تروریست ها و دولت سوریه است. می بینید که در سوریه نمایشگاهی از گروه های تروریستی همچون داعش، جبهه النصره، القاعده وجود دارند.
وی با بیان اینکه مردم سوریه اعم از سنی و شیعه سال ها بود که بدون مشکل با یکدیگر زندگی می کردند، دخالت های خارجی را عامل بروز بحران در این کشور دانست.
خرازی در مورد نشست وین که با حضور ایران برگزار شد، گفت: این گام خوبی است و ما امیدواریم که سازنده باشد.
وی افزود: ایران کاملا آماده گفت وگو است، اما گفت وگوهایی بدون پیش شرط؛ بدون اینکه گفته شود اسد باید برود، چراکه اسد جزئی از بازی است. 

 


منبع : ایرنا
دیدگاه شما در مورد : یک ژنرال همچون سلیمانی ندارید

یک ژنرال همچون سلیمانی ندارید