جمعه 07 اردیبهشت 1397 01:50:02

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 33293

تاریخ انتشار : 20/08/1394 - 19:32

آغاز ساخت بزرگترین پایانه نفت ایران

مدیرعامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت با تشریح برنامه جدید کاهش ورود کشتی‌های نفتکش حامل نفت ایران به خلیج فارس، گفت: ساخت پایانه جاسک برای کوتاه کردن مسیر تردد کشتی های نفتکش حامل نفت ایران است.

آغاز ساخت بزرگترین پایانه نفت ایران

به گزارش سوادکوه آنلاین، میرعلی اصغر ساجدی در تشریح مهمترین برنامه های احداث دومین پایانه نفتی بزرگ ایران در خلیج فارس، گفت: ساخت پایانه و مخازن ذخیره سازی نفت خام در بندر جاسک مهمترین برنامه نفتی دولت و وزارت نفت در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز است.

مدیرعامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت با اعلام اینکه ساخت اسکله برای واردات و صادرات نفت خام، استقرار پالایشگاه نفت و گاز، ایجاد مجتمع‌های پتروشیمی در منطقه جاسک از مهمترین برنامه های تبدیل جاسک به قطب جدید نفت و گاز ایران است، اظهار داشت: در حال حاضر زمینی به مساحت پنج هزار هکتار در شرق بندر جاسک در نظر گرفته شده است و براساس دستور وزیر نفت در نخستین قدم از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در ساخت مخازن ذخیره سازی نفت خام با ظرفیت ۱۰ میلیون بشکه و ساخت اسکله برای واردات و صادرات دعوت به عمل آمده است.

این مقام مسئول با اشاره به وضعیت جغرافیایی و مزیت‌های سوق الجیشی جاسک برای تبدیل به قطب جدید نفت و گاز ایران، بیان کرد: از نظر جغرافیایی منطقه جاسک بسیار حایز اهمیت است، چرا که تمامی کشتی‌ها به ویژه کشتی‌های نفتکش که به این منطقه وارد می شوند، دیگر نیازی برای ورود به خلیج فارس ندارند و ضمن کوتاه تر شدن مسیر، می توانند آسوده خاطر نیاز خود را از مخازن نفت خام پایانه جدید جاسک برداشت کنند.

ساجدی با بیان اینکه به منظور انتقال نفت خام از میادین و مخازن نفتی از جنوب کشور به پایانه جاسک هم برنامه جدید احداث خطوط لوله انتقال طلای سیاه در دستور کار قرار گرفته است، تاکید کرد: بر این اساس طراحی یک خط لوله به طول تقریبی یکهزار و ۱۰۰ کیلومتر برای انتقال نفت خام از منطقه گوره به بندر جاسک در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت در پایان خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی مطالعات اولیه انجام و شرح کار احداث این خط لوله انتقال نفت خام انجام شده و درصدد هستیم تا آن را به مرحله مشاوره برسانیم، ضمن آنکه کارهای طراحی بنیادی، ژئو تکنیک و نقشه برداری ساخت این خط لوله انتقال نفت در حال انجام است.

 


منبع : مهر
دیدگاه شما در مورد : آغاز ساخت بزرگترین پایانه نفت ایران

آغاز ساخت بزرگترین پایانه نفت ایران

  • پربازدیدترین ها