جمعه 29 دی 1396 01:12:03

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 33288

تاریخ انتشار : 20/08/1394 - 17:52

تبعیض دولت در طرح خریدکالای ایرانی

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی و موکت با اشاره به اینکه هنوز هیچ فرشی ماشینی از طریق طرح جدید دولت نفروخته‌ایم، گفت: کارت های بانکی که برای خرید فرش ماشینی باید صادر شود، هنوز به دست مردم نرسیده است.

تبعیض دولت در طرح خریدکالای ایرانی

به گزارش سوادکوه آنلاین، هادی کمالیان رئیس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی و موکت با اعلام این خبر اظهار کرد: بعد از اعلام اجرای طرح اقساطی خرید کالای ایرانی تا به امروز خرید و فروشی از این طریق انجام نشده است.

وی افزود: این طرح بدون اطلاع و هماهنگی اتحادیه های ذی ربط انجام شده و هیچ گونه نظر خواهی از ما نشده است به طوری که تولیدکنندگان ما اطلاعی برای پیوستن به این طرح نداشتند.

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی و موکت  ادامه داد: در گذشته نیز طرح مشابهی برای خرید کالای ایرانی انجام شده بود که با شکست رو به رو شد و طرح جدید دولت نیز محکوم به شکست است.

وی خاطرنشان کرد: بعد از اعطای وام به متاضیان، این امکان وجود دارد که مصرف کننده به واحد های صنفی مراجعه کند و با کارت کشیدن و کسر مبلغی محتوای کارت را بدون خرید کالای ایرانی، دریافت کنند.

کمالیان همچنین تصریح کرد: 400 واحد تولید کننده فرش ماشینی وجود دارد که تنها 3 مورد از آنها در این طرح شرکت داده شده اند. در حالی که تمام واحد های ما  مالیات، هزینه های جاری و دستمزد و... دارند و نباید بین آنها تبعیض قائل شد.

وی همچنین در واکنش به اطلاعیه دولت برای همکاری با شرکت‌های جدید تولید کننده کالای ایرانی، افزود: درست است که دولت به تازگی این اطلاعیه را داده است اما دیر هنگام بوده و همزمان با اعلام آغاز طرح صورت گرفت.

وی اظهار کرد:  سالانه 160 تا 170 هزار متر مربع فرش در ایران تولید و 20 درصد از این تولیدات به خارج کشور صادر می‌شود.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : تبعیض دولت در طرح خریدکالای ایرانی

تبعیض دولت در طرح خریدکالای ایرانی