پنج شنبه 06 اردیبهشت 1397 02:09:27

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 33274

تاریخ انتشار : 20/08/1394 - 09:43

زمزمه های یک تغییر

شهرستان سوادکوه در راه رسیدن نهمین فرماندار

با رفتن گنجی فرماندار جويبار به امداد خودرو زمزمه هايی مبنی بر انتقال فرماندار سوادکوه به آن شهرستان به گوش می رسد.

شهرستان سوادکوه در راه رسیدن نهمین فرماندار

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از شیرگاه نیوز، با رفتن گنجی فرماندار جويبار به امداد خودرو زمزمه هايی مبنی بر انتقال فرماندار سوادکوه به آن شهرستان به گوش می رسد، البته اين شنيده ها با توجه به نزديکی انتخابات سرنوشت ساز مجلس دهم و صحبت های مسئولين وزارت کشور مبنی بر انجام تغييرات در ميان مسئولين و مديران اين وزارت خانه تا 6 ماه قبل از انتخابات مطابقت ندارد.


در ميان 8 فرمانداری که از ابتدای انقلاب اسلامی و استقلال شهرستان سوادکوه از قائمشهر به عنوان مدير ارشد اين شهرستان معرفي شدند، تنها 3 نفر سوادکوهی بودند که از قضا اين سه نفر هم در سه دوره آخر اين تغييرات به اين جايگاه رسيدند.

تجربه نشان داده است مدير بومی امتيازات بيشتری نسبت به افراد غير بومی در اين شهرستان دارند و اين نکته را می توان در بررسی کارنامه فرمانداران اين شهرستان از سال 59 مشاهده کرد که در جمع بندی عملکرد فرمانداران سوادکوه، کفه موفقيت به سمت مديران بومی سنگين تر است.


زمزمه های جابجايی وهابی از آن جهت جای نقد برای مسئولان استانی می گذارد که اين جابجايی چند سوال اساسی را براي مردم سوادکوه به همراه دارد.


اولين سوال که به ذهن خواص و مردم شهرستان راه پيدا کرده و سوالات جدی از دولت تدبير و اميد دارند، چرايی جابجايی وهابی به شهرستانی ديگر است؟ اگر وی فردی ضعيف در اداره شهرستان است چرا به شهرستانی ديگر منتقل می شود و اگر فردی با کارنامه قابل قبول است که اکثر منتقدان به آن اذعان دارند ، چرا تنها بعد از 2 سال وی را جابجا می کنيد.


يکی از سوالات ديگر افراد مطرح شده براي اين پست مهم، در آن از گزينه ای صحبت می شود که درسابقه خود خدمت در آموزش و پرورش و بخشداری يکی از شهرهای خراسان شمالی را می بيند که اين سابقه در کنار غير بومی بودن وی نگرانی هايی را برای آينده فرمانداری سوادکوه به وجود آورده است.


تغييرات پی در پی در سطح شهرستان های سوادکوه و سوادکوه شمالی در اين چند سال به عنوان آفتی برای رشد اين دو شهرستان بدل گشته و اين تغييرات پياپی سبب شده مديران شهرستانی و شهری سوادکوه و سوادکوه شمالی، بخشی از وقت خود را به آينده کاري خود فکر کنند چرا که حداقل در اين چند سال ثابت شده عمر مديران شهرستانی در اين دو شهرستان اندک است و آنها مجالی براي فعاليت و برنامه ريزی برای توسعه پايدار شهرستان نمی يابند.


عايده تغييرات پياپی در اين دو شهرستان و خصوصا سوادکوه در اين چند سال چيزی جز شناخته شدن سوادکوه به عنوان تنها شهرستان محروم دراستان مازندران، نرخ بيکاری 22 درصدی که توسط عليپور نماينده مردم منطقه اعلام شده و بيش از دو برابر ميانگين استانی است، مهاجرت معکوس در هر دو شهرستان و موارد متعدد عقب ماندگی در سوادکوه بزرگ است.برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 20 آبان 1394 - 12:08
  سوادكوهي

  دراستان مازندران چه خبراست؟دوسال مهره چيني كردند،حالا دوباره نقطه سرخط،چرااينقدرتغييرشتابزده؟چون ازرئيس جمهورمردم استقبال نكردنداستان بايدزيرو روشود؟براساس كدام منطق؟چراعزل و نصبها براساس شايسته سالاري نبودكه امروزحرف ازپشيماني ميزنيديكي دروزارت كشورنيست كه نظارت كند،مردم ازآقاي وهابي رضايت دارندچراتغيير؟آقايان جايي كه نيازبه تغييرات دارد اداره كل آموزش و پرورش است كه متاسفانه بيشترسمت وسوي خطوط سياسي،رفاقت و طايفه اي عمل مي كندنه براساس تعهدوتخصص؟كشورنيازبه كاردارد،توسط افرادمومن وكاردان،اينقدرشعارندهيم عمل كنيم با همايش و نمايش ره بجايي نمي رسد؟اقتصادمقاومتي نيازبه آدم هاي شجاع وايثارگرداردنه بي تفاوت و مسئله دار.وبه بهانه هركسي كه با مانيست بايدبرود،نيروهاي حزب اللهي و متعهدرا خانه نشين كرديد؟آقايان نگذاريدانقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بيفتد.

  2 1
 • پاسخ به نظر پنج شنبه 21 آبان 1394 - 07:01
  میلاد

  فقط می گم متاسفم

  2 1
دیدگاه شما در مورد : شهرستان سوادکوه در راه رسیدن نهمین فرماندار

شهرستان سوادکوه در راه رسیدن نهمین فرماندار

 • پربازدیدترین ها