دوشنبه 04 تیر 1397 01:16:20

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 33225

تاریخ انتشار : 19/08/1394 - 17:12

اپل از گوگل‌ و مایکروسافت پیشی گرفت

شرکت Experts-Exchange در بررسی از کاربران اندروید، ویندوزفون و iOS آمریکایی خواسته تا سوالاتی را از دستیاران مجازی سیستم‌عامل‌های یادشده بپرسند تا مشخص شود عملکرد کدام‌یک بهتر است.

به گزارش سوادکوه آنلاین، در یک مقایسه که توسط شرکت Experts-Exchange انجام شد از کاربران خواسته شده تا به عملکرد سه دستیار صوتی یعنی Siri,Google Now و کورتانا، براساس دقت آن‌ها امتیاز داده و مشخص کنند که هر یک برای رسیدن به پاسخ موردنظر، چند‌بار سوال پرسیده‌اند. پس از این به ویژگی‌های شاخص دیگر این دستیاران نیز امتیاز داده شد.

چهار سوالی که به‌ترتیب بدین شرح بودند. چه کسی برنده مسابقات Super Bowl سال 1987 شد؟ چه‌مقدار کالری در کیک مافین وجود دارد؟ از کجا می‌توانم لاستیک بخرم؟ انیمیشن پاندای کونگ‌فو کار 3 چه زمانی عرضه خواهد شد؟ علاوه بر این، تنظیم یک قرار ملاقات، روشن‌کردن وای‌فای و ارسال پیامک متنی نیز از جمله وظایف محوله بودند.

اپل از گوگل‌ و مایکروسافت پیشی گرفت
 
اپل از گوگل‌ و مایکروسافت پیشی گرفت


این در حالی است که Siri در مقایسه با دیگران امتیاز بالاتری را در پاسخگویی به سوالات بدست آورد. به‌عنوان مثال با طرح پرسش "چه‌کسی برنده رقابت‌های Super Bowl سال 1987 شد؟” Siri در 95.3 درصد موارد پاسخ صحیح داد و 86.1 درصد از کاربران از پاسخ ارائه شده رضایت داشتند. این در حالی است که Google Now در 88 درصد از موارد پاسخ صحیح ارائه کرد و در 80 درصد موارد با جستجوی تحت وب، پاسخ خود را ارائه داد. کورتانا نیز در 3.3 درصد از موارد پاسخ اشتباهی ارائه داد.

در درخواست کاربران برای تنظیم قرارملاقات نیز Siri در 92.3 درصد از موارد، با موفقیت وظیفه خود را انجام داد و 82.9 درصد از کاربران از پاسخگویی! آن راضی بودند. این ارقام برای Google Now به ترتیب 81.3 و 80 درصد بودند. کورتانا در 73.3 درصد موارد پاسخ صحیحی ارائه کرد و 70 درصد کاربران ویندوزفون از پاسخ ارائه شده راضی بودند.

روی هم رفته Siri با 2.4 درصد، کمترین میزان پاسخ اشتباه را ارائه کرد و با 81 درصد، بالاترین میزان رضایت کاربران را به‌همراه داشت. همچنین کم‌ترین میزان سوالات تکمیلی و پیگیری نیز با 5.2 درصد به این دستیار مجازی اختصاص داشت. این در حالی است که Google Now با آمار 5 درصد، در جایگاه بعدی قرارگرفت.

 

اپل از گوگل‌ و مایکروسافت پیشی گرفت
 
اپل از گوگل‌ و مایکروسافت پیشی گرفت


در آزمایشات صورت گرفته، Google Now در مکان دوم و کورتانا در مکان سوم قرارگرفت. Google Now با 68 درصد و کورتانا با 57 درصد، در مقایسه با Siri، رضایت کمتری را به همراه داشتند که می‌تواند نکته جالب توجهی برای گوگل و مایکروسافت باشد!

نکته جالب اینکه کاربرانی که در ایالت‌های غربی آمریکا زندگی می‌کنند رضایت بیشتر خود را از Siri اعلام کردند و کاربران ایالت‌های شرقی امتیاز بالاتر رضایتمندی را به Google Now و کورتانا دادند. علاوه بر این، بانوانی که از کورتانا و Google Now استفاده می‌کردند، میزان پرسش‌های تکمیلی و پیگیری برای پاسخشان، دو برابر بیشتر از مردان بود. این در حالی است که تعداد سوال‌های اینچنینی در نرم‌افزار Siri برای مردان بیشتر از زنان بوده است.

 

 
 

منبع : فارنت
دیدگاه شما در مورد : اپل از گوگل‌ و مایکروسافت پیشی گرفت

 اپل از گوگل‌ و مایکروسافت پیشی گرفت

  • پربازدیدترین ها