پنج شنبه 31 خرداد 1397 14:42:44

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 33214

تاریخ انتشار : 19/08/1394 - 09:40

سید هادی حسینی:

غار اسپهبد خورشيد امروز به دليل دخالت های انسانی حال و روز خوبی ندارد

سید هادی حسینی، نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی اظهار کرد: غار اسپهبد خورشيد امروز به دليل دخالت های انسانی حال و روز خوبی ندارد.

غار اسپهبد خورشيد امروز به دليل دخالت های انسانی حال و روز خوبی ندارد

به گزارش سوادکوه آنلاین سيد هادی حسينی طی گفت و گویی با اشاره به لزوم حفظ ميراث و تمدن ايرانی و اسلامی کشور اظهار کرد: غار اسپهبد خورشيد واقع در شهرستان سوادکوه يکی از آثار ارزشمند تاريخی کشور است که امروز به دليل دخالت های انسانی حال و روز خوبی ندارد.


وی به فعاليت يک معدن در بالادست و يک شرکت برداشت شن و ماسه در پائین دست اين غار اشاره کرد و تصریح کرد: وجود اين معدن و شرکت، وضعيت غار اسپهبد خورشيد را در وضعيت خطرناکی قرار داده است و به همين علت پيگيری های متعددی را با دستگاه های مسئول انجام داده و حتی تذکری را به وزير صنعت و معدن و تجارت در اين رابطه داده ام.


وی در پايان ابراز اميدوری کرد با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و دستگاه های متولی حفظ و صيانت از ميراث فرهنگی بتوانيم از وارد شدن خسارت به اين اثر باستانی که ارزش زيادی برای مردم کشور و خصوصا سوادکوه دارد جلوگيری نماييم.

تصویر تذکر کتبی به وزیر صنعت، معدن و تجارت:


منبع : شیرگاه نیوز
برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 20 آبان 1394 - 12:20
  پل سفيدي

  سلام،علاوه برغاراسپهبد،منطقه زيباودلانگيز (تنگه خطيركوه دوآب پل سفيد)چندسالي است درحال نابودشدن است خدالعنت كندآنهائيكه مجوزبرداشت شن و ماسه رادادندوخدا ازآنهانگذردكه حمايت مي كنندافرادي كه ضمن بردن سرمايه وتخريب محيط زيست براي مردم منطقه هم مزاحمت ايجادميكنندازپيگيري نماينده محترم مجلس متشكريم اگرچه ديرشدولي به فال نيك مي گيريم.

  2 0
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 20 آبان 1394 - 20:19
  منم

  این آقای نماینده بعداز این همه مدت که به تهران میرفت در سر راهش واقعا این معادن رو نمی دید تازه روسای برخی ادارات که در سوادکوه هستند از یاران ایشان در دوره انتخابات قبلی بودند چرا اینقدر دیر متوجه شدند .

  3 1
دیدگاه شما در مورد : غار اسپهبد خورشيد امروز به دليل دخالت های انسانی حال و روز خوبی ندارد

غار اسپهبد خورشيد امروز به دليل دخالت های انسانی حال و روز خوبی ندارد

 • پربازدیدترین ها