شنبه 01 اردیبهشت 1397 00:23:27

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 33198

تاریخ انتشار : 19/08/1394 - 09:52

انتقاد عراقی ها از تاخیر آمریکا در ارسال سلاح

شماری از نمایندگان پارلمان عراق از آمریکا به سبب تاخیر در ارسال محموله های تسلیحاتی به بغداد انتقاد کرده اند.

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از شبکه روسیا الیوم، احمد المشهدانی نماینده پارلمان عراق گفت: امروز نیروهای مسلح قهرمان ما در موضع هجومی برای آزادسازی همه اراضی اشغالی این کشور قرار دارند. باید گروه های سیاسی با اتحاد خود پیام های اطمینان بخش و دلگرم کننده ای به نیروهای مسلح بدهند تا این نیروها بتوانند به پیروزی نهایی برسند.

حسن خلاطی دیگر نماینده پارلمان عراق نیز گفت: آمریکا به عنوان رئیس ائتلاف بین المللی جنگ علیه داعش اعلام کرده به تعهدات خود برای حمایت تسلیحاتی از عراق متعهد است ولی به این تعهد عمل نکرده و مدعی است این محموله های تسلیحاتی را شش ماه آینده یا یک سال دیگر به عراق ارسال خواهد کرد که سودی برای این کشور نخواهد داشت. امروز عراق به طرف هایی نیازمند است که کمک های تسلیحاتی خود را در اختیار این کشور قرار دهند.

این در حالی است که نیروهای عراقی به محاصره داعش در شهر الرمادی در استان الانبار ادامه می دهند. نیروهای سازمان مبارزه با تروریسم عراق با ورود به محور غربی این شهر توانستند پایگاه نظامی ورار را به کنترل خود درآورند.

دیگر نیروهای عراقی به محور شمالی این شهر در منطقه البوفراج حمله کردند و توانستند بر برخی از نقاط این منطقه سیطره یابند. درخواست نیروهای عراقی از سکنه این شهر برای خروج از الرمادی به معنای آن بوده که زمان عملیات آزادسازی این شهر نزدیک شده است.

همچنان نیروهای داعش با استفاده از بسته های انفجاری به مقابله خود با نیروهای عراقی ادامه می دهند. ارتش عراق با استفاده از موشک های حرارتی کورنت با این بسته های انفجاری مقابله می کند.


منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : انتقاد عراقی ها از تاخیر آمریکا در ارسال سلاح

انتقاد عراقی ها از تاخیر آمریکا در ارسال سلاح

  • پربازدیدترین ها