جمعه 24 آذر 1396 15:34:00

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 33184

تاریخ انتشار : 18/08/1394 - 12:51

نابغه 5 ساله‌ای که ذهن می‌خواند + عکس

مادر رامسس مدعی ست که این اُعجوبه کوچولو می‌تواند ذهنش را بخواند.

به گزارش سوادکوه آنلاین، رامسِس سانجینیوی 5 ساله کودکی استثنایی است. این پسربچه لس‌آنجلسی همزمان در حال یادگیری 7 زبان مختلف ازجمله ژاپنی روسی است و می‌تواند معادله‌های جبر را حل کند. 

در ویدئویی که به‌تازگی در یوتیوب منتشرشده است رامسِس به‌درستی طولانی‌ترین واژه انگلیسی در فرهنگ لغت آکسفورد را از اول به آخر و بالعکس تلفظ می‌کند. این واژه عبارت است از: "pneumonoultramicroscopicsilicovolcanocon¬iosis"
 
نیکس سانجینیو، مادر رامسس مدعی ست که این اُعجوبه کوچولو می‌تواند ذهنش را بخواند. مثلاً رامسس اعدادی را که مادرش به دور از چشم او روی کاغذ می‌نویسد، حتی گاهی تا 38 بار پی‌درپی به‌درستی و بدون اشتباه حدس می‌زند. 

رامسس یک بیمار مبتلابه اوتیسم است و دکتر دایان پاوِل، عصب‌شناس و عضو سابق هیئت‌علمی مدرسه پزشکی هاروارد معتقد است که احتمالاً تله‌پاتی کلیدی در برقراری ارتباط با کودکان مبتلابه اوتیسم است. 

به گزارش لایوسایِنس (LiveScience) جامعه علمی به صورت جمعی معتقداست که علمی بودن این فیلم ثابت نشده است. بااین‌حال احتمال وقوع چنین مسئله‌ای طبق مقاله‌ای که سال 2014 در پلاس وان (PLOS One) منتشر شد امکان‌پذیر است و محققان بارها توانستند سیگنال‌های فردی را از طریق اینترنت به فرد دومی انتقال دهند و در کسری از ثانیه حرکات دست فرد دوم را کنترل کنند. 

 

نابغه 5 ساله‌ای که تله‌پاتی می‌کند +تصاویر
 
 
 

منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : نابغه 5 ساله‌ای که ذهن می‌خواند + عکس

نابغه 5 ساله‌ای که ذهن می‌خواند + عکس