جمعه 24 آذر 1396 11:59:47

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 33178

تاریخ انتشار : 18/08/1394 - 10:52

در انتقام از ساقط کردن هواپیمای روسی در مصر:

گسترش عملیات نظامی روسیه در سوریه

یک تحلیلگر سرویس های اطلاعاتی غرب نوشت حتی اگر هواپیمای مسافربری روسیه توسط داعش ساقط شده باشد این امر موجب عقب نشینی روسیه در سوریه در جنگ علیه این گروه تروریستی نخواهد شد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، روزنامه آمریکایی لوس آنجلس تایمز در گزارشی به نقل از یک تحلیلگر سرویس های اطلاعاتی غرب نوشت حتی اگر هواپیمای مسافربری روسیه توسط داعش ساقط شده باشد این امر موجب عقب نشینی روسیه در سوریه در جنگ علیه این گروه تروریستی نخواهد شد.

 
گسترش عملیات نظامی روسیه در سوریه
 
نویسنده در این خصوص می نویسد: ممکن است در صورت صحت چنین امری عده ای انتظار داشته باشند که «ولادیمیر پوتین» در سیاست هایش در قبال سوریه و جنگ علیه داعش بازنگری کند، اما چنین انتظاری اشتباه است. نویسنده در ادامه می نویسد: سوابق ۱۵ سال کار اجرایی و سیاست خارجی محکم پوتین نشان می دهد که وی نه تنها به خاطر ترس از انتقام های داعش عقب نشینی نخواهد کرد بلکه نقش روسیه در سوریه را تقویت خواهد کرد و اقداماتش را شدت خواهد بخشید.
 
گسترش عملیات نظامی روسیه در سوریه
 
چنگ و دندان نظامی نشان دادن پوتین موجب شده است تا غرور ملی روسها تقویت شود و او را رهبری قدرتمند قلمداد کنند که می تواند جایگاه اتحاد جماهیر شوروی سابق به عنوان یک ابرقدرت جهانی را به روسیه برگرداند. در ادامه این مطلب آمده است تصمیم پوتین برای اعزام نیروهای نظامی روسیه به سوریه هم جنبه دفاعی دارد و هم جنبه پیشدستانه زیرا که بسیاری از داعشی ها خواستار ایجاد خلیفه گری در منطقه آسیای میانه هستند.
 
گسترش عملیات نظامی روسیه در سوریه
 

منبع : مشرق
دیدگاه شما در مورد : گسترش عملیات نظامی روسیه در سوریه

گسترش عملیات نظامی روسیه در سوریه