جمعه 01 تیر 1397 04:21:51

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 33171

تاریخ انتشار : 18/08/1394 - 08:32

عکس/ آمریکا دیگر انتخابات ایران را تحریم نمی کند!

یامین پور در نشست طلاب معصومیه قم گفت: پس از شکست فتنه 88 امریکایی ها بر راهبرد دموکراسی هدایت شده متمرکز شده اند. از این پس به جای تلاش براى تحریم انتخابات از طرف آمریکا شاهد تلاش او در جهت هدایت آراء به سمت جریان نفوذی خواهیم بود.

به گزارش سوادکوه آنلاین، وحید یامین پور در پست اینستاگرام خود منتشر کرد:  اولین نمونه نفوذ مربوط به روابط انگلیسی ها با خانواده ی ابراهیم خان کلانتر در اوایل دوران قاجار است/ انگلیسی ها به جای مواجهه مستقیم با ایران از روش حمایت از چهره های متمایل به خود در ایران استفاده می کردند.

عکس/ آمریکا دیگر انتخابات ایران را تحریم نمی کند!

 آنها توانستند میرزا ابوالحسن خان ایلچی را پس از سالها آموزش در انگلیس به بالاترین سطح سیاست خارجی در ایران برسانند و نتیجه کار او دو قرارداد ترکمانچای و گلستان و انبوهی از امتیازات براى انگلیسی ها بود

بعد از جنگ جهانی دوم داکترین دولت امریکا بر توسعه نفوذ و هژمونی امریکایی در دنیا متمرکز شد. یکی از برنامه هایی که این راهبرد را محقق می کرد دعوت از دانشگاهیان و روزنامه نگاران جوان به اروپا و امریکا جهت توسعه ی روابط فرهنگی و سیاسی با آنها بود. این اقدام استراتژیک به برنامه ی تبادلات فرهنگی Fullbright معروف است.

 استراتژی این بود که فارغ التحصیلان این برنامه با ارزش های امریکایی آشنا شوند و به آنها گرایش پیدا کنند؛ فارغ التحصیلان به طور ناخودآگاهی متمایل به خواسته ها و آرمانهای مدرن غربی خواهند شد/ اکنون بسیاری از سیاستمداران بانفوذ در جهان سوم، انگلیسی را به خوبی حرف می زنند و خاطرات خوشی از دوران تحصیلشان در امریکا و اروپا دارند.

 آمریکا معتقد است تعامل با این دست کارگزاران بسیار ساده تر و مفیدتر است بنابراین براى به قدرت رسیدن آنها تلاش می کند و حتی هزینه می کند.

 پس از شکست فتنه 88 امریکایی ها بر راهبرد دموکراسی هدایت شده متمرکز شده اند.

 از این پس به جای تلاش براى تحریم انتخابات از طرف آمریکا شاهد تلاش او در جهت هدایت آراء به سمت جریان نفوذی خواهیم بود.

 

منبع : مشرق
دیدگاه شما در مورد : عکس/ آمریکا دیگر انتخابات ایران را تحریم نمی کند!

عکس/ آمریکا دیگر انتخابات ایران را تحریم نمی کند!

  • پربازدیدترین ها