شنبه 01 اردیبهشت 1397 00:26:47

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 33149

تاریخ انتشار : 17/08/1394 - 21:55

اولین ساعت هوشمند جهان+عکس

شرکت اچ‌پی از اولین ساعت ماشین‌حسابی که به نوعی می‌توان آن را اولین ساعت هوشمند مچی دنیا نیز دانست در سال ۱۹۹۷ یعنی ۱۸ سال پیش با نام HP-01 رونمایی کرده است.

به گزارش سوادکوه آنلاین، پیش از ساخت اپل‌واچ، ساعت‌های هوشمند اندرویدی و یا حتی شکل‌گیری پروژه MSN Direct مایکروسافت، شرکت اچ‌پی از اولین ساعت ماشین‌حسابی که به نوعی می‌توان آن را اولین ساعت هوشمند مچی دنیا نیز دانست در سال ۱۹۹۷ یعنی ۱۸ سال پیش با نام HP-01 رونمایی کرده است. 
 

 
 
آیا می‌دانید اولین ساعت هوشمند واقعی 38 سال پیش ابداع و عرضه شده بود؟

 
ساعت مچی HP-01 یک جهش کوانتومی تکنولوژیکی در حوزه گجت‌های پوشیدنی به شمار می‌آید که نتیجه آن را می‌توان در ساعت‌های هوشمند امروزی مشاهده کرد. هرچند به عقیده Hodinkee، ساعت مچی HP-01 را نمی‌توان در زمره ساعت‌های هوشمند امروزی جای داد، با این حال تولید آن در زمان خود به قدری جذاب بود که در سری فیلم‌های جنگ ستارگان مورد استفاده قرار گرفت. 

این محصول اولین ساعت دیجیتال جهان نبود، حتی اولین ماشین‌حساب مچی نیز محسوب نمی‌شود با این حال اولین ساعت مچی است که از نمایشگر سون سگمنتی قرمز رنگ به همراه ۲۸ کلید حرف و شماره استفاده می‌کرد. 
 

 
 
آیا می‌دانید اولین ساعت هوشمند واقعی 38 سال پیش ابداع و عرضه شده بود؟

 
این تجهیزات، HP-01 را به گجتی مچی با قابلیت ارائه ماشین‌حساب، کرونومتر، تایمر، ساعت زنگ‌دار، ذخیره کردن و یادآوری چند کاراکتر کوتاه تبدیل می‌کرد که در سال ۱۹۹۷ چیزی فراتر از یک ساعت هوشمند بود. 

البته افراد برای کار با دکمه‌های این ساعتی مجبور به استفاده از یک قلم باریک بودند که به صورت ماهرانه در بند آن جای سازی شده بود. نکته قابل‌تأمل دیگر ساعت مچی HP-01، قیمت ۶۹۵ دلاری بود که آن را به یکی از گران‌قیمت‌ترین ساعت‌های آن زمان تبدیل می‌کرد.

 

 

 

 

 

 

 

منبع : فارنت
دیدگاه شما در مورد : اولین ساعت هوشمند جهان+عکس

اولین ساعت هوشمند جهان+عکس

  • پربازدیدترین ها