پنج شنبه 03 اسفند 1396 10:25:53

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 33144

تاریخ انتشار : 17/08/1394 - 20:17

اعتراف مایکروسافت به جاسوسی خودکار ویندوز

تلاش مایکروسافت برای وادار کردن کاربران نسخه‌های قدیمی تر ویندوز به انتقال به ویندوز 10 با نگرانی‌های جدی در مورد نیات این شرکت آمریکایی همراه شده است.

 اعتراف مایکروسافت به جاسوسی خودکار ویندوز

به گزارش سوادکوه آنلاین، جو بلفیوره معاون اول شرکت مایکروسافت تصریح کرده که ویندوز 10 به طور دائمی نحوه فعالیت های کاربران خود را رصد می کند و این امر را که کاربران چگونه از این سیستم عامل استفاده می کنند زیر نظر می گیرد. 
 
وی افزوده که اطلاعات مربوط به نحوه استفاده کاربران از ویندوز 10 به طور پیش فرض برای مایکروسافت ارسال می شود. نکته مهمی که در اظهارات وی وجود دارد این است که علیرغم وجود گزینه هایی در ویندوز 10 برای غیرفعال کردن برخی بخش های ردگیری فعالیت های کاربران داده های کلیدی جمع آوری شده از نحوه فعالیت کاربران ویندوز 10 به طور خودکار برای مایکروسافت ارسال می شود و نمی توان از این امر جلوگیری کرد. 
 
جو بلفیوره افزوده است: در مواردی کاربران قادر به جلوگیری از جمع آوری خودکار اطلاعاتشان توسط ویندوز 10 نیستند و علت این است که اطلاعات جمع آوری شده به سلامت سیستم های رایانه ای مربوط می شود. موضوع در اینجا جمع آوری اطلاعات مربوط به حریم شخصی کاربران نیست و ما به دنبال گردآوری داده هایی هستیم که تجربه کاربری بهتری را برای کاربران به ارمغان می آورند. 
 
علیرغم این اظهارات مدیران مایکروسافت بسیاری از کاربران در مورد اهداف واقعی این شرکت بدبین هستند و اعتراف مایکروسافت به جمع آوری خودکار و غیرقابل توقف داده های کلیدی مربوط به استفاده افراد از ویندوز 10 را نشانه نقض حریم شخصی میلیون ها کاربر ویندوز 10 می دانند.

 

 

 

 

 

 

منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : اعتراف مایکروسافت به جاسوسی خودکار ویندوز

 اعتراف مایکروسافت به جاسوسی خودکار ویندوز