پنج شنبه 31 خرداد 1397 16:39:28

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 33130

تاریخ انتشار : 17/08/1394 - 15:30

افشاگری تکان‌دهنده عضو سابق داعش

فيلم اعترافات تکان دهنده ابو الوليد التونسي يکي از جدا شدگان گروه تروريستي داعش که از تلويزيون سوريه پخش شد از اختلافات شديد در داخل اين گروه تا حدي که منجر به کشتار داخلي واز بين بردن يکديگر منجر مي شود حکايت دارد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از شبکه خبري اسکاي نيوز ابو الوليد التونسي گفت: شمار زيادي معتاد به مواد مخدر در ميان اعضاي داعش به ويژه از آذربايجان تونس وجود دارند که در صورت تاخير در استعمال مواد مخدر کنترل خود را از دست داده دست به اعمال وحشيانه مي زنند.

شبکه تلويزيوني سوريه مباشر با پخش اين فيلم ده دقيقه اي که از يکي از گروههاي مخالف سوريه به نام دفتر اطلاع رساني جبهه اصالت وتوسعه به دست آمده است گفت: اين بخش اول سلسله اعترافات اعضاي داعش است وبخش هاي ديگر آن متعاقبا پخش خواهد شد.

در اين فيلم ابوالوليد التونسي در يک مرکز پزشکي بيمارستان رواني واعتياد وابسته به داعش در الرقه کار مي کرد با اشاره به کشتار مهاجران به دست تروريست هاي داعش گفت: هر کس از علت مرگ آنها جويا مي شد بلافاصله زنداني وتحت شکنجه قرار مي گرفت.

التونسي به اختلافات ميان ابو لقمان والي الرقه وشخص ديگري به نام ابو محمد العدناني مسئول داعش در سوريه اشاره کرد وگفت:اختلافات اين دو آنقدر بالا گرفت که منجر به درگيري ميان آنها شد.

ابوالوليد که دليل جدا شدن خود از داعش را ظلم زيادٰ ، نسبت دادن اتهام، تفرقه در صفوف وبر انگيختن خشم اعضاي تونسي وليبيايي به دليل موارد اعدام هاي بدون توجيه ذکر کرد. 

اختلافات در ميان سرکرده هاي داعش از جمله سرکرده البحريني ترکي البنعلي وسرکرده سعودي احمد الحازمي درباره اشتباهات ابوبکر البغدادي رهبر داعش به شدت افزايش يافت به طوري که در نهايت به اين حکم که هرکس البغدادي را اشتباه کار بخواند بايد اعدام شود ختم شد. 

بر اساس اعترافات التونسي اخيرا گروه تروريستي داعش به دليل چالش هاي داخلي وخارجي شاهد تفرقه زيادي در ميان صفوف خود مي باشد به خصوص اينکه صدها تروريست داعش از مناطق تحت اشغال اين گروه تروريستي به سمت ترکيه وکشورهاي همسايه فرار کردند. 

جدا شدن صدها تن از اعضاي گروه تروريستي داعش منجر به تشديد تشنج ميان تروريست ها به انگيزه هاي عقيدتي فکري واصليت آنها که از شرق يا غرب مي باشند شد.

همچنين درگيري اعضاي داعش با ساکنان محلي وشکست تروريست ها در سربازگيري واعزام آنها به خط مقدم جبهه هاي جنگ از ديگر عوامل اختلاف وکشتار در داخل صفوف داعش مي باشد. 

گروه تروريستي داعش دست پرورده آمريکا ورژيم صهيونيستي است که با حمايت برخي کشورهاي عرب منطقه از جمله عربستان قطر و ترکيه تغذيه مي شود.

 

 

 

منبع : ایرنا
دیدگاه شما در مورد : افشاگری تکان‌دهنده عضو سابق داعش

افشاگری تکان‌دهنده عضو سابق داعش

  • پربازدیدترین ها