سه شنبه 04 اردیبهشت 1397 19:06:46

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 33107

تاریخ انتشار : 17/08/1394 - 09:14

در عملیات نظامیان عراقی در صلاح الدین:

کشف موشکهای پدافند هوایی از داعش+تصاویر

رزمندگان پلیس فدرال عراق روز گذشته در حین ماموریت پاکسازی منطقه "الفتحه" در شمال استان صلاح الدین تعدادی موشک انداز پدافند هوایی از نوع "ایگلا" (سام 18) از یکی از مقرهای گروه تروریستی تکفیری داعش کشف و ضبط کرده اند.

به گزارش سوادکوه آنلاین، رزمندگان پلیس فدرال عراق روز گذشته در حین ماموریت پاکسازی منطقه "الفتحه" در شمال استان صلاح الدین تعدادی موشک انداز پدافند هوایی از نوع "ایگلا" (سام 18) از یکی از مقرهای گروه تروریستی تکفیری داعش کشف و ضبط کرده اند.

 
کشف موشکهای پدافند هوایی ارتش داعش+تصاویر
 
بنابر این گزارش، نیروهای داعش از این موشکها برای هدف قرار دادن بالگرده ا وجنگنده بمب افکنهای ارتش عراق استفاده می کنند. هنوز از مبدا ارسال این تسلیحات برای نیروهای داعش اطلاعاتی منتشر نشده اما طی ماههای گذشته منابع اطلاعاتی عراق بشت از نقش تخریبی ترکیه و اردن و عربستان سعودی در تسلیح و تجهیز نیروهای داعش به تسلیحات و مهمات جنگی انتقاد کرده بودند.
 
کشف موشکهای پدافند هوایی ارتش داعش+تصاویر
 
ایگلا (به روسی: Игла́) یک سامانه موشکی زمین‌به‌هوای دوش‌پرتاب و کوتاه‌برد ساخت شوروی (سپس روسیه) است که از سامانه هدایت گرمایاب بهره می‌برد. نام آمریکایی این موشک سام-۱۸ (سا-۱۸) و نام آن در گزارش‌های ناتو Grouse (به معنی باقرقره) است و مدل ابتدایی ساده‌تر آن با نام ۹کا۳۱۰- ایگلا-۱ و نام ناتو سام-۱۶ گیملت (مته) (SA-16 Gimlet) شناخته می‌شود.
 
کشف موشکهای پدافند هوایی ارتش داعش+تصاویر
 
ایگلا با کد اختصاری ۹k38 وزارت دفاع شوروی هم شناخته می‌شود. این موشک از پرفروش‌ترین سلاح‌ها و از نسل دوم موشک‌های ضدهوایی دوش پرتاب است و بیشتر معیارهای مورد نیاز برای غلبه بر ترفندهای دفاعی هواپیماهای دشمن را دارد. در سال ۲۰۰۴ نسل جدیدی از این موشک که با نام ایگلا-اس و نام ناتو سام-۲۴ گرینچ (SA-24 Grinch) شناخته می‌شود و به سوپر ایگلا هم معروف شده وارد ارتش روسیه شد که بسیار پیشرفته‌تر و موثرتر از ایگلا برای رویارویی با تهدیدات هوایی است.
 

منبع : مشرق
دیدگاه شما در مورد : کشف موشکهای پدافند هوایی از داعش+تصاویر

کشف موشکهای پدافند هوایی از داعش+تصاویر

  • پربازدیدترین ها