دوشنبه 04 تیر 1397 14:44:53

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 33095

تاریخ انتشار : 16/08/1394 - 22:56

گران‌قیمت‌ترین خودروهای وارداتی+ جدول

بررسی آمارهای رسمی گمرک جمهوری اسلامی ایران نشان می دهد در شهریور سال جاری بی ام دبلیو i8 گرانقیمت ترین خودروی وارداتی به کشور بوده است.

گران‌قیمت‌ترین خودروهای وارداتی+ جدول

به گزارش سوادکوه آنلاین، براساس آمار گمرک ایران، معادل 20 هزار و 886 دستگاه خودرو سواری در نیمه اول سال جاری به ارزش 496 میلیون و 942 هزار دلار وارد کشور شده است.

این تعداد خودرو از نظر تعداد 57 درصد و از نظر ارزش 49 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است. همچنین کشورهای کره جنوبی، چین، امارات و عمان عمده ترین کشورهای صادرکننده خودرو به ایران هستند.

همچنین براساس آمار 5 ماهه گمرک جمهوری اسلامی ایران، بیش از 17 هزار و 778 دستگاه خودرو در این دوره وارد کشور شده که ارزش آن 748 میلیون و 306 هزار دلار بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل آن 48 درصد کاهش داشته است.

این در حالی است که براساس مصوبه دولت از شهریور 93 ثبت سفارش و واردات خودرو با حجم موتور بالای 2500 سی سی ممنوع بوده و سایت ثبت سفارش برای این خودروها بسته است.

بررسی آمار گمرک در شهریور سال جاری نشان می دهد اگرچه واردات خودروهای بالای 2500 سی سی به کشور ممنوع است اما همچنان خودروهای لوکس اروپایی در صدر گرانقیمت ترین خودروهای وارداتی به کشور است و محصولات آسیایی توان رقابت با این محصولات را برای ورود به بازار ایران ندارند.

بررسی ها نشان می دهد در شهریور سال جاری بی ام دبلیو i8 گرانقیمت ترین خودروی وارداتی به کشور بوده است. این در حالی است که در ماه های اخیر این خودرو به گرانقیمت ترین خودروی وارداتی به کشور تبدیل شده است اما حجم واردات این خودرو در شهریور در مقایسه با ماه های قبل کاهش یافته است.

در جدول زیر لیست گرانقیمت ترین خودروهای وارداتی به کشور در شهریور آمده است:


 

گران‌قیمت‌ترین خودروهای وارداتی+ جدول

 

 
 

منبع : اقتصاد آنلاین
دیدگاه شما در مورد : گران‌قیمت‌ترین خودروهای وارداتی+ جدول

گران‌قیمت‌ترین خودروهای وارداتی+ جدول

  • پربازدیدترین ها