چهار شنبه 27 دی 1396 04:59:52

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 33028

تاریخ انتشار : 15/08/1394 - 19:55

رهبر انصارالله: عربستان یاور اسرائیل و بنده آمریکا شده است

رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنانی بشدت از عربستان سعودی انتقاد و تاکید کرد که عربستان با سیاست فعلی، یاور اسرائیل و بنده خاضع آمریکا شده است.

به گزارش سوادکوه آنلاین، رهبر جنبش انصارالله یمن عصر جمعه در سخنانی به مناسبت سالروز شهادت «زید بن علی» عربستان را به باد انتقاد گرفت.

«عبدالملک الحوثی» با بیان اینکه برخی‌ها ادعای مسلمان بودن دارند، اما عملا خلاف آن رفتار می‌کنند، عربستان سعودی را یکی از نمونه‌های بارز آن در عرصه سیاسی امروز در منطقه دانست.

وی گفت: رژیم عربستان که به اسلامی و مسلمان بودن تظاهر می‌کند، بیشترین بی‌احترامی را به اسلام، رسول خدا و قرآن می‌کند، زیرا بر خلاف مسیر اسلام و دین گام بر می‌دارد. عربستان در کنار اسرائیل ایستاده و آن را کمک می‌کند، این کشور خود را برده ذلیل و خاضع آمریکا کرده است. عربستان با این سیاست بیشترین ظلم را به مردم یمن می‌کند، اما تظاهر می‌کند که متدین است و آداب اسلامی را اجرا می‌کند.

رهبر جنبش انصارالله یمن تاکید کرد که طبق احادیث، منبع ظلم و جور و فساد دو گروه هستند و آن حکام ظالم و عالمان فاسد هستند و همین اقشار هستند که امت را به مشکلات امروز دچار کرده‌اند. بنی‌امیه در تاریخ صدر اسلام نمونه آشکاری است که بر زمام امور مسلط شدند،حال آنکه ظالم و فاسد بودند.

عبدالملک الحوثی تأکید کرد: در دنیای امروز نمی‌شود عدل را برقرار کرد جز با برپایی حکومتی عادل و منصف که عدل و داد را پیشه خود کند. با دولتی که طاغوت باشد و خطر بزرگی برای مردم داشته باشد، نمی‌توان عدل و داد برقرار کرد. دولت‌های ظالم تلاش می‌کنند امت را خوار کنند و این کار را یا با زندانی کردن، یا ارعاب یا تطمیع انجام می‌دهند.

رهبر انصارالله یمن با اشاره به کسانی که مسئولیت خود در مقابل ظالمان را بر عهده نمی‌گیرند، تاکید کرد که «رنج بزرگ امت اسلامی دولت‌های ظالم و مزدور است... سلاطین و طاغوتی‌ها هرگز نمی‌پذیرند که مردم (در قدرت) با آنان شریک باشند. اینها خطری برای آزادی، عزت و کرامت امت اسلامی هستند».

الحوثی افزود: اکنون در منطقه کسانی هستند که اصول را تحریف می‌کنند. امروز وقتی از حق و مقابله با فساد و اشغالگر و مستکبران صحبت می‌شود برخی می‌گویند رها کنید و این مسائل را وارد دین نکنید حال آنکه اینها ارزش‌های ماست.

رهبر انصارالله گفت: در منطقه علمای فاسدی هستند که با اسرائیل و آمریکا هستند و در حالی که مردم ما کشته می‌شوند، اینها فتواهایی داده‌اند که اجازه کشتار مردم ما را می‌دهد.

او افزود: خیلی بدیهی است که مستکبران و ظالمان عناوین را تغییر می‌دهند. خیانت و بزدلی را خود را که به کشته شدن مردم کشورمان منجر شده، مقاومت می‌نامند و اشغالگری در کشور ما را «آزادسازی» می‌نامند.

وی با اشاره به حمله به مساجد و بیمارستان‌ها و منازل مردم، گفت که متجاوزان اسم این را «تقدیم خدمات به ملت یمن» می‌نامند. این متجاوزان (سعودی) تجاوز خود را تحت عناوین خوب، مخفی می‌کنند.

رهبر انصارالله با اشاره به رژیم صهیونیستی و تسلط و تمرکز آن بر نقاط حیاتی دنیا، از جمله گذرگاه آبی «باب المندب» در جنوب یمن، گفت که امروز روشن شده است که یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی که حقایق را برای ما روشن می‌کند، این است که عوامل اصلی ظلم در منطقه آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند و کشورهایی مانند عربستان فرمانبرداران آنها هستند.

به هنگام سخنرانی عبدالملک الحوثی هزاران نفر در صنعاء تجمع کردند و به شکل زنده به سخنان وی گوش فرا دادند و او را با شعار «مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل» همراهی می‌کردند.

 

 
 
 

منبع : ابنا
دیدگاه شما در مورد : رهبر انصارالله: عربستان یاور اسرائیل و بنده آمریکا شده است

 رهبر انصارالله: عربستان یاور اسرائیل و بنده آمریکا شده است