جمعه 24 آذر 1396 06:10:43

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32998

تاریخ انتشار : 15/08/1394 - 11:33

عملیات دقیق ارتش سوریه و غافلگیرشدن گروه‌های تکفیری

سخنگوی ارتش سوریه در بیانیه‌ای تاکید کرد عملیات نظامی پیگرد گروه‌های تروریستی در 48 ساعت گذشته با ویژگی دقت و غافلگیرکنندگی همراه بود و خسارت‌ها و تلفات سنگین به تروریست‌ها وارد کرده است.

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، سخنگوی ارتش سوریه گفت یگان‌های مختلف ارتش و نیروهای مسلح سوریه به عملیات نظامی خود در پیگرد گروه‌های تروریستی و ضربات محکم به تجمعات آنها در حومه استان‌های درعا، حمص، حلب، لاذقیه، دیرالزور، حماه و دمشق ادامه می‌دهند.

این سخنگو افزود نیروهای ارتش سوریه در ادامه عملیات خود در حرستا در حومه دمشق، به طور کامل تپه المشتل، المکسر و مناطق دیگر را به کنترل کامل خود درآوردند و شمار زیادی از تروریست‌ها را از پای درآوردند و استحکامات و جنگ افزارهای آنها را منهدم کردند و مهمترین راه‌‌های کمک رسانی به آنها را قطع کردند. همچنین در شهرک داریا در غوطه غربی، شماری از تروریست‌ها کشته شدند که بیشتر آنها غیر سوری بودند.

در درعا، نیروهای ارتش سوریه تلاش‌های گروه‌های تروریستی برای نفوذ به محله المنشیه و نقطه السیرتیل و نقاط اطراف درعاالبلاد را ناکام گذاشته و با کشتن شماری از تروریست‌ها، مقر فرماندهی و یک خودروی مجهز به تیربار آنها را منهدم کردند.

سخنگوی ارتش سوریه به انهدام ستونی از خودروهای حامل تروریست در شمال شهرک عتمان و متلاشی شدن یک گروه تروریستی در حومه شمالی درعا اشاره کرد و درباره اوضاع حمص گفت یک یگان از نیروهای ارتش با همکاری گروه‌های دفاع مردمی به طور کامل تل الحزم و  تل الثنی(تپه‌های الحزم و الثنی) در حومه حمص را به کنترل خود درآورده و به پیشروی مهمی به سمت شهر تدمر در منطقه البیارات دست یافتند و خسارت‌ها و تلفات سنگین به گروه تروریستی داعش وارد کردند. همچنین در اطراف شهرک مهین، 6 خودرو منهدم و 25 تروریست هم کشته شدند.

سخنگوی ارتش سوریه افزود در حملات جنگنده‌های ارتش، یک  انبار مهمات در تلبیسه و ستونی از خودروها در اطراف میدان حقل الشاعر و مقر فرماندهی تروریست‌ها در القریتین منهدم و ده‌ها تروریست داعشی در اطراف مهین و شرق صدد القنیطرات و مناطق دیگر حومه حمص کشته شدند.

این سخنگو از انهدام کارگاه تولید بمب‌های دست ساز و سکوی پرتاب موشک در اللطامنه و یک خمپاره انداز در اللحایا شرقی و سه خودروی مجهز به تیربار در لطمین و کشته شدن شماری از تروریست‌ها در کفرنبوده و اطراف مورک در حومه حماه خبر داد.

در حومه حلب، سخنگوی ارتش سوریه گفت عملیات ارتش سوریه با هکاری گروه‌های دفاع مردمی در حومه جنوب غربی همچنان ادامه دارد و به پاکسازی بیش از 250 کیلومتر مربع و بازگشت امنیت و ثبات به ده‌ها روستا و شهرک منجر شده است.

وی افزود یگان‌های ارتش سوریه با همکاری گروه‌های دفاع مردمی توانستند پس از بازگشایی جاده اثریا به خناصر و سلمیه، امنیت را به طور کامل به این جاده حساس و مهم بازگردانند و تلفات و خسارت‌های سنگینی به تروریست‌های داعشی وارد کنند.نیروهای ارتش و گروه‌های  دفاع مردمی در حال حاضر برای گسترش مناطق نفوذ خود در امتداد این جاده مهم به عملیات خود ادامه می‌دهند.

به گفته این سخنگو، در حملات جنگنده‌های ارتش به تجمعات داعش و جبهه النصره، در اطراف کویرس و دانشکده هوایی و مناطق دیگر، مقرهای فرماندهی و ستون‌هایی از خودروهای تروریست‌های تکفیری منهدم شد.

در حومه شمالی لاذقیه هم، نیروهای ارتش سوریه به موفقیت‌های مهمی در امتداد حومه شمالی دست یافتند و ده‌ها تروریست را به هلاکت رساندند.

سخنگوی ارتش سوریه گفت در دیرالزور حملات هوایی ارتش به انهدام چند مقر تروریست‌های داعشی در الجفره، المریعیه، حویجه  المریعیه، الحویقه و الطابیه و کشته و زخمی شدن شمار زیادی از آنها منجر شد.

این سخنگو تاکید کرد عملیات ارتش سوریه با دقت و قدرت مانوری بالا انجام شد و گروه‌های تروریستی را غافلگیر کرد که طی 48 ساعت خسارت‌ها و تلفات سنگین به آنها وارد کرد.

وی افزود عملیات ارتش سوریه که همچنان ادامه دارد، تنها ضامن امنیت و ثبات سوریه است و از شهروندان در مناطق عملیاتی درخواست می‌کند در منازل خود باقی مانده و از اماکنی که تروریست‌ها حضور دارند، دوری کنند.

از سوی دیگر سانا گزارش داد نیروهای ارتش سوریه با کنترل سلسله الحزم الوسطانی در حومه جنوبی شرقی حمص، شرکت جاک و دوراهی الصمادی، ده‌ها تروریست گروه موسوم به جیش الاسلام را در حرستا به هلاکت رساندند و به این ترتیب مهمترین راه‌های کمک رسانی به تروریست‌ها در منطقه حرستا واقع در حومه دمشق را قطع کردند.

نیروهای ارتش همچنین در دیرالزور، تازه‌ترین تلاش تروریست‌های داعشی برای نفوذ به اطراف فرودگاه نظامی را خنثی کردند .در حملات هوایی ارتش به مخفیگاه‌های جبهه النصره در حومه شمالی حماه هم شماری از تروریست‌ها کشته شدند. ارتش سوریه همچنین چندین مقر و استحکامات گروه تروریستی داعش را در حومه شرقی حمص منهدم کرد.

 
 

منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : عملیات دقیق ارتش سوریه و غافلگیرشدن گروه‌های تکفیری

عملیات دقیق ارتش سوریه و غافلگیرشدن گروه‌های تکفیری