شنبه 01 اردیبهشت 1397 16:06:17

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 3296

تاریخ انتشار : 16/12/1392 - 19:04

اختصاصی/دبیر ستاد راهیان نور سوادکوه:

440 سوادکوهی در ایام نوروز راهی کربلای ایران می شوند

فرمانده سپاه سوادکوه با اشاره به اعزام 135 نفر در ماه های گذشته به مناطق جنگی از اعزام 440 نفر سوادکوهی به مناطق جنگی در ایام نوروز خبر داد.

440 سوادکوهی در ایام نوروز راهی کربلای ایران می شوند

به گزارش سوادکوه آنلاین، سرهنگ مهرداد بابایی در جمع خبرنگاران با اشاره به مقام بالای شهدای 8 سال جنگ تحمیلی و ذکر نکاتی در مورد رشادت های این عزیزان، راهیان نور را طرحی موفق در زمینه جنگ نرم دانست و اظهار داشت: راهیان نور طرحی است که هر ساله از بیستم اسفند ماه در کشور اجراء می شود و در آن بسیجیان و آحاد افرادی که علاقه مند به بازدید از مناطق جنگی هستند در قالب کاروان هایی به مناطق جنگی اعزام می شوند.

وی خاطر نشان کرد: این طرح یک برنامۀ عظیم فرهنگی در راستای مبارزه با تهاجم فرهنگی است که در آن مردم می توانند هم بحث تعطیلات نوروزی، هم زیارت قبور شهداء و هم تجدید پیمان با امام(ره) و شهدای گرانقدر را داشته باشند.

سرهنگ بابایی با اشاره به جشنواره رهاورد سرزمین های نور ابراز داشت: آثار ارائه شده به این جشنواره که به منظور جمع آوری خاطرات مسافرین راهیان نور برگزار می شود نشان می دهد این طرح تاثیرات به سزایی داشته است.

فرمانده سپاه ناحیه سوادکوه آشنایی جوانان و نوجوانان با فرهنگ جهاد و شهادت را از مهمترین تاثیرات اجرای طرح راهیان نور در جامعه بیان کرد و گفت: این طرح سبب شده تا جوانان و نوجوانان ما بتوانند از نزدیک شرایط کسانی را که در زمان سالهای دفاع مقدس در جبهه حضور داشتند را لمس کنند.

عضو شورای تامین شهرستان در ادامه به تشریح جنگ فرهنگی پرداخت و اذعان داشت: دشمنان ما وقتی دیدند که در مقابل ملت ایران نمی توانند با جنگ فیزیکی به پیروزی برسند دست به جنگ دیگری زدند و  آن جنگ، جنگ فرهنگی است.

دبیر ستاد راهیان نور سوادکوه  با بیان اینکه امروزه شاهد این هستیم که آمریکا و صهیونیست  با صرف هزینه های گزاف و ایجاد شبکه های ماهواره ای سعی در ایجاد شبهه در میان مردم ایران دارند، تصریح کرد: صهیونیست ها می خواهند ما را از درون تهی کنند و آن روح استقامت و پایداری و آن ارزش هایی که برایش جان دادیم را از ما بگیرند.

بابایی تاکید کرد: امروز وظیفه ماست که در مقابل جبهه فرهنگی که دشمنان بر علیه ما درست کرده اند ایستاده گی کنیم و طرح راهیان نور یکی از راه های مقاومت در مقابل این جبهه است.

فرمانده سپاه سوادکوه در ادامه سخنانش از سهمیه 440 نفری سوادکوه برای اعزام به مناطق عملیاتی خبر داد و اعلام کرد: از این میزان یک کاروان خانوادگی به تعداد 40 نفر از 28 اسفند تا 2 فروردین به مناطق جنگی اعزام می شوند.

وی خاطر نشان کرد: کسانی که بخواهند به صورت خانوادگی از مناطق جنگی بازدید کنند و زمان تحویل سال نو در این مناطق باشند، امکانات برایشان برآورد شده و می توانند از محل اسکان و پذیرایی در خرمشهربهرهمند شوند.

بابایی در خصوص 400 سهمیه دیگر سوادکوه بیان کرد: 400 نفر دیگر نیز در قالب 10 کاروان در تاریخ ششم فروردین به مناطق جنگی جنوب کشور اعزام می شوند و به مدت 5 روز از این مناطق بازدید کرده و در روز 11 الی 12 فروردین دوباره به شهرستان مراجعه می کنند.

عضو شورای اداری شهرستان با تاکید بر اینکه اجرای این طرح در شهرستان نیازمبرم به پشتیبانی دارد افزود: جلسه تعاملی و پشتیبانی طرح راهیان نور در فرمانداری دو شهرستان سوادکوه و سوادکوه شمالی برای توجیه مسئولین ادارات و نهادها برگزار شد.

فرمانده سپاه سوادکوه اظهار کرد: این پشتیبانی کاملا برای مسئولین تشریح شد و خیلی مورد استقبال قرار گرفت، امیدواریم بتوانیم با کمک و پشتیبانی این عزیزان این ماموریت را به سرانجام برسانیم.

دبیر ستاد راهیان نور شهرستان با اشاره به استقبال فراوان  مردم از طرح راهیان نور بیان داشت: به دلیل استقبال بالای مردم و سهمیه محدود شهرستان تاکید ما بر بار اولی ها خصوصا جوانان و نوجوانان است تا آن ها را در مقابل هجمه های موجود واکسینه کنیم.

وی البته از اعزام کاروان های راهیان نور در ماه های گذشته خبر داد و گفت: 90 دانش آموز پسر در آبان ماه امسال در قالب کاروان راهیان نور به مناطق جنگی غرب کشور اعزام شدند، همچنین یک کاروان 45 نفره دانشجویی نیز اوایل اسفندماه به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.

 دیدگاه شما در مورد : 440 سوادکوهی در ایام نوروز راهی کربلای ایران می شوند

440 سوادکوهی در ایام نوروز راهی کربلای ایران می شوند

  • پربازدیدترین ها