سه شنبه 23 مرداد 1397 16:04:50

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32956

تاریخ انتشار : 13/08/1394 - 12:13

فروش نرم‌افزار جاسوسی به تروریست‌های سعودی

خبرگزاری رسمی ایتالیا (آنسا) گزارش داد: دادستانی شهر میلان در شمال این کشور پرونده ای در خصوص فروش سیستم های انفورماتیکی جاسوسی به تروریست های سعودی گشود.

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از خبرگزاری آنسا، 'الساندرو گوبیس' دادستان شهر میلان از فروش احتمالی 'کد منبع' نرم افزار جاسوسی موسوم به 'گالیله'، توسط دو تن از همکاران سابق شرکت سیستم های نظارتی 'هاکینگ تیم'؛ به یک شرکت سعودی خبر داد و پرونده ای در این زمینه گشود.

بر اساس فرضیه دادستانی میلان، دو نفر از کارمندان سابق شرکت مذکور بنام 'مصطفی معنی' و 'گوئیدو لاندی' این نرم افزار جاسوسی را به یک شرکت سعودی که گفته می شود نقش واسطه را برای یک خریدار دیگر (که هنوز باید شناسایی شود)، ایفا می کرد، به بهای حدود 300 هزار یورو فروختند. دو نامبرده متهم به دسترسی غیر مجاز به سیستم انفورماتیکی و افشای راز صنعتی شدند.

دادستان میلان با این احتمال که نرم افزار جاسوسی به دست تروریست ها افتاده باشد، دستور بازرسی شرکت 'مالا' را در شهر تورینو درشمال ایتالیا صادر کرد.

دادستانی میلان احتمال می دهد که تکنولوژی شرکت 'هاکینگ تیم' ارایه دهنده خدمات نظارتی به دولت های سراسر جهان،به دست تروریست های عربستان سعودی افتاده باشد. خود این شرکت نیز در ماه جولای گذشته مورد حمله شدید انفورماتیکی قرار گرفته بود .

بازرسی ها از سوی دادستان حاکی از توسعه تحقیقات در خصوص حمله انفورماتیکی به شرکت هاکینگ تیم است که نرم افزار گالیله را می فروخت. در این پرونده مجموعا 5 نفر تحت بازجویی هستند.

 


منبع : ایرنا
دیدگاه شما در مورد : فروش نرم‌افزار جاسوسی به تروریست‌های سعودی

فروش نرم‌افزار جاسوسی به تروریست‌های سعودی