دوشنبه 28 خرداد 1397 14:02:28

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 32944

تاریخ انتشار : 13/08/1394 - 08:32

آزادی 80 درصد الانبار از دست داعش

سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک در عراق اعلام کرد که نیروهای عراقی موفق شدند ۸۰ درصد از استان الانبار را آزاد کنند.

به گزارش سوادکوه آنلاین، سرتیپ «یحیی رسول» سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک در عراق  روز سه‌شنبه اعلام کرد که نیروهای عراقی توانستند 80 درصد از استان الانبار را از دست داعش آزاد کنند.

وی به خبرگزاری دولتی عراق «واع» گفته که «نیروی های مشترک پس از تسلط بر مرکز شهر الرمادی، به پیشروی چشمگیری در عملیات آزادسازی استان الانبار رسیدند.»

رسول با تاکید بر اینکه نیروهای عراقی بر اساس برنامه‌های فرماندهان عالی‌رتبه عمل می‎کنند، گفت:نیروهای نظامی بر دو محور شمالی و جنوبی شهر الرمادی مرکز استان الانبار مسلط شدند.

وی افزود: بسیاری از مناطق استان الانبار هستند که عملیات پاکسازی آنها انجام شد و بسیاری از مین های کاشته شده در استان برداشته شدند.

منابع پلیس استان الانبار عراق صبح روز سه شنبه اعلام کردند که منطقه «7 کیلو» در غرب الرمادی به طور کامل آزاد شد و در این عملیات حدود 100 تن از عناصر داعش کشته شدند.

سرتیپ «عبدالامیر الخزرجی» معاون فرماندهی سرویس مبارزه با تروریسم عراق، یکشنبه گذشته اعلام کرده بود که پس از دو روز توقف عملیات برای آزادسازی شهر الرمادی به دلیل شرایط آب‌وهوایی، این عملیات از سر گرفته شد و اکنون نیروهای امنیتی از تمامی محورها به ویژه محور غربی، در حال نزدیک شدن به شهر هستند.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : آزادی 80 درصد الانبار از دست داعش

آزادی 80 درصد الانبار از دست داعش

  • پربازدیدترین ها