یکشنبه 26 آذر 1396 23:03:56

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 32937

تاریخ انتشار : 13/08/1394 - 07:19

رئیس دستگاه قضا در مصلای ساری:

باید در برابر دولت‌ها و مقاماتی که در ظاهر با ما خوش و بش می‌کنند به خدا اقتدا کنیم

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه شفا و نجات ما در گرو قرآن است، خاطرنشان کرد: تنها باید در برابر دولت‌ها و مقاماتی که در ظاهر با ما خوش و بش می‌کنند ولی در باطن میلیاردها تومان خرج می‌کنند، به خدا اقتدا کنیم.

باید در برابر دولت‌ها و مقاماتی که در ظاهر با ما خوش و بش می‌کنند به خدا اقتدا کنیم

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از بلاغ، همایش قرآنی و دیدار با خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان با همت فرماندهی انتظامی مازندران در مصلای ساری برگزار شد، در این همایش آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی رئیس و حجت‌الاسلام غلام‌حسین محسنی‌اژه‌ای نائب‌رئیس قوه قضائیه، مسئولان استانی و خانواده‌های شهدا حضور داشتند.

در ابتدای همایش، قاری برجسته بین‌المللی پس از قرائت آیه‌هایی از کلام‌الله مجید به سوالاتی پیرامون معنی و موضوعات قرآن پاسخ داد.

خانواده‌های شهدا همراه با عکس‌های فرزندان خود در میان جمع حضور داشتند و پلیس‌های افتخاری نیز به جمع‌آوری نامه‌های مردم می‌پرداختند.

در ادامه نیز مسئولان قوه قضائیه وارد همایش شدند و آیت‌الله نورالله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران به سخنرانی دعوت شد.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه قرآن «هدی ‌للناس» و «هدی‌ للمتقین» است، گفت: یعنی هم جامعه را و هم متقین را هدایت می‌کند، قرآن فی‌ نفسه هر قوم و قبیله‌‌ای را هدایت می‌کند اما متقین پذیرای قرآن هستند.

امام جمعه ساری بیان کرد: همه باید به سوی این سفره الهی دست دراز کنند و از نعمات آن برخوردار شوند و آن را در متن زندگی خود قرار دهند.

در ادامه فرمانده انتظامی مازندران نیز با بیان اینکه امروز دشمن تا دندان مسلح با سلاح‌های گرم و سرد در تلاش برای تسخیر جهان است، اظهار کرد: براساس تاریخ قرآن و حقایقی که نشان داده است، تمامی راه‌های کج و رشوه‌خواران نابود می‌شوند.

سردار مسعود جعفری‌نسب با اشاره به ثبت‌نام 2 هزار نفر از پرسنل و خانواده نیروی انتظامی در حفظ و بهره‌گیری از تعالیم قرآنی، افزود: نیروی انتظامی استان نزدیک به 950 محفل قرآنی همراه با برگزاری مسابقات با همت خانواده‌های پرسنل برگزار کرده است.

وی با بیان اینکه جوایزی به نفرات برتر مسابقات اهدا شد، خاطرنشان کرد: 100 نفر از نفرات برتر به سفر کربلا و خودروی پراید نیز به نفر برگزیده اهدا شد.

رئیس قوه قضاییه نیز در ادامه با بیان اینکه خدا را شاکرم که در محضر خانواده‌های شهدا و نیروی انتظامی حضور یافتم، اضافه کرد: مایه مباهات است که شاهد برگزاری محفلی با این کرامت و نورانیت در جمهوری اسلامی ایران هستیم.

آیت‌الله آملی‌لاریجانی بیان کرد: از الطاف الهی است که نیروی انتظامی در این صراط قرار گیرد و خانواده‌ها و نیروهای خود را مورد هدایت قرار دهد.

این مسئول با تشکر از مسئولان استانی درباره برگزاری همایش قرآنی، افزود: قرآن کتاب هدایت است و باید آن را تکریم کنیم.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: در هنگام تلاوت و تدبر در قرآن باید به‌عنوان کتابی که منصوب به حق تعالی است را مورد عنایت و خطاب قرار دهیم.

آملی‌لاریجانی با بیان تفاوت قرآن و شأن رفیع کتاب آسمانی نسبت به کتب دیگر، اضافه کرد: حق متعال در قرآن تجلی می‌یابد و قرآن حق و نازل از حق است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اهمیت تدبر در مفاهیم قرآن، ادامه داد: در هنگام قرائت قرآن باید درباره این موضوع که از جانب چه کسی آمده و چه پیامی در بردارد، تدبر کنیم.

این مسئول یادآور شد: گویا به شما بگویند که نامه‌ای از مقام معظم رهبری برای‌تان آمده که وصیت خاصی دارند، آنگاه چقدر رغبت داریم که آن نامه را بخوانیم.


* اهمیت توجه به تعالیم قرآن در حفظ جمهوری اسلامی

آملی‌لاریجانی اظهار کرد: اگر به ما بگویند حضرت محمد (ص) برای ما نامه‌ای فرستادند، آن وقت چقدر نامه برای ما ارزشمند است اما حالا خداوند متعال این نامه را فرستاده که در آن اسرار جهان بیان شده است.

وی با اشاره به خطابه‌های الهی که از سوی قرآن به مردم می‌شود، افزود: قرآن زنده است و کلام حق در اصوات و مکتوبات قرآن منحصر نمی‌شود، قرآن دارای مراتبی است و به همین دلیل خداوند به حقیقت کتاب آسمانی قسم یاد می‌کند.

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه شفا و نجات ما در گرو قرآن است، خاطرنشان کرد: تنها باید در برابر دولت‌ها و مقاماتی که در ظاهر با ما خوش و بش می‌کنند ولی در باطن میلیاردها تومان خرج می‌کنند، به خدا اقتدا کنیم.

این مسئول با بیان اینکه سخن قرآن کاملاً حق است و هیچ باطنی در آن نیست، افزود: قرآن دریایی است که عمق آن ناشناخته و قابل درک شدن نیست، چون اتصال به حق و نزول از حق است.

آملی‌لاریجانی در پایان گفت: اگر بخواهیم که خداوند دست ما را بگیرد، باید با خدا رفیق باشیم و در هنگام سحر به راز و نیاز با خداوند بپردازیم.دیدگاه شما در مورد : باید در برابر دولت‌ها و مقاماتی که در ظاهر با ما خوش و بش می‌کنند به خدا اقتدا کنیم

باید در برابر دولت‌ها و مقاماتی که در ظاهر با ما خوش و بش می‌کنند به خدا اقتدا کنیم